mosoj

Jak na PayPal?

Založil jsem si účet na PayPalu. Potřebuji tam převést menší peněžitou částku. K identifikaci platby jsem obdržel číslo banky a jakési ID pro transfer. Číslo je alfanumerické a má 15 pozic. Mám to považovat za variabilní symbol?

Na dotaz v bance jsem nedostal odpověď !!! Nevěděli!!!

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu se píše o ID, snad pomůže.

"V prvním řípadě je potřeba propojit s PayPalem bankovní účet – ale pozor, musí jít o konto vedené na vaše jméno. Jakmile účet propojíte – návod najdete v naší galerii – můžete dobíjet.

Číslo účtu, na který je potřeba peníze poslat, najdete přímo v PayPalu včetně unikátního Transfer ID, které je potřeba pro spárování platby.

Transfer ID zadávejte do poznámky k platbě nikoli jako variabilní symbol – jednak je příliš dlouhé, aby se do příslušné kolonky vešlo, a hlavně by vám peníze jen tak nedorazily. Nabití účtu PayPal většinou trvá dva až tři pracovní dny.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/nakupy/317299-jak-na-paypal-zalozeni-uctu-krok-za-krokem

Další odpovědi
Edison

Na co tam převádět peníze? Já to mám navázané na platební kartu. Ale 15 místné A-N ID určitě nemůže být variáblem. Způsob by měl být popsán na stránce Paypalu. A mám pocit, že i v češtině.

Omluva… v CZ tam návod není.

mosoj

Annas, děkuji. Já jsem si to myslel, nicméně chtěl jsem to od banky potvrdit.
Ptal jsem se ve dvou bankách a oni nevěděli !!! Přesto to nejprve ověřím převodem, nějaké malé peněžité částky.

mosoj

Takže první zkušební převod proběhl. Alfanumerický ID se opravdu píše do okénka „zpráva“. Převod proběhne do jednoho dne, je to tuzemská banka!! Unicredit Bank!! Propojovat účet není třeba, je to velké riziko. S kartou totéž. Kvůli bezpečnosti by bylo třeba kartu aktivovat a deaktivovat pro placení.

Tomuto říkám zkušenost!

annas

Děkuji za info. Jsem ráda, že Vum můj odkaz pomol.

Samozřejmě, když jde o peníze, je třeba být co nejvíc obezřetný.

Edison

Já jsem to tedy nikdy nepotřeboval. Pokud je mi známo, pokud je paypal propojen s úštem nebo kartou, která má povolené internetové platby s účtem paypal, není třeba nijak převádět prostředky na paypal (alespoň já tak nečiním), při platbě paypalem se automaticky strhnou prostředky z propojeného účtu, resp. karty. Způsob popsaný v návodu, dle mého soudu, slouží pro jednorázový převod prostředků z NEPROPOJENÉHO účt, resp. karty.

Pokud dostanu platbu na paypal, automaticky se převedou prostředky na propojený účet, resp. kartu.

mosoj

Žádný účet nemusí být propojený s PayPal. Nic takového. Peníze na účet PayPal mohu poslat z jakéhokoliv účtu, který je na mé jméno.

Nic propojovat nehodlám, ani uvolňoévat platby z karty nebudu!!

Edison

Já jsem neřekl, že MUSÍ!!! A poslat lze i z účtu, který NENÍ na totéž jméno. Od toho tam je to ID. Já jsem teda na paypal peníze nikdy neposílal, ale bylo mi posláno. A ne mnou a ne z mého účtu.

mosoj

Furt se hádáš a nic nevíš. Annas tě strčí do náprsní kapsičky!

Edison

Pohrdáš zkušenostmi. Je mi to fuk. Dělej si co chceš. Jen ukazuješ, co jsi zač a jak snadno jsi manipulovatelný.

mosoj

Vždyť žádné nemáš. Sám to píšeš!!!

S tou manipulativností snad naopak. Kdo jako zde má se mnou manipulovat.

Edison

PyaPal píše:
Pohyb a převod peněz – základy

Proč potřebuji poskytnout ID převodu PayPal?

Služba PayPal vám poskytla ID převodu, abychom vás mohli identifikovat a převést peníze na váš účet PayPal. Tento odkaz musíte zadat do správného pole online. Banky odkazují na toto pole jinak. Postupujte podle pokynů banky online.

Nebudete-li součástí vašeho ID převodu, bude zpoždění v převodu platby provedeno v PayPalu a možná budete muset vrátit peníze na váš bankovní účet.

Proč musí název účtu služby PayPal odpovídat názvu na mém bankovním účtu?

Aby mohl PayPal identifikovat vás, jméno na vašem bankovním účtu se musí shodovat s jménem na vašem účtu PayPal. Pokud vás nemůžeme identifikovat, dojde k zpoždění, kdy PayPal dokončí převod platby, a možná budeme muset vrátit peníze na váš bankovní účet.

Pokud název účtu PayPal neodpovídá a chcete jej změnit, můžete to udělat online. Zavřete toto okno a přejděte zpět na stránku, na které jste byli. Zadejte „změnu názvu“ do vyhledávacího pole v pravém horním rohu obrazovky. Postupujte podle pokynů online.

Jak dlouho trvá, než peníze přijdou na můj účet PayPal?

Převody jsou zpravidla zpracovávány během 1–2 pracovních dnů, kdy PayPal obdrží správné údaje. To je, co se stane, když přesunete peníze z banky do služby PayPal:

Vaše banka dostane žádost o zaplacení platby PayPal
Služba PayPal obdrží prostředky od vaší banky
Prostředky jsou uvolněny na váš účet PayPal

Doby zpracování se liší v závislosti na vaší bance. Další informace naleznete v uživatelské smlouvě PayPal (přístupné prostřednictvím patek právních smluv na většině stránek na adrese www.paypal.com/cz).