Nefinka

Jak na nezletilou slečnu, která řeší odmítnutí trestním stíháním ?

Co by jste poradili člověku,kterému je 24 a kterého obvinila nezletilá slečna z pohlavního styku ?? Slečna trpí z odmítnutí, tak to řeší trestním stíháním… budu ráda za jakékoliv odpovědi…

Nejlepší odpověď
arygnoc

v trestnom práve, na rozdiel občianskeho, leží dokazovanie na žalobcovi (tzv. prezumpcia neviny, tj., že sa predpokladá, že obvinený je nevinný a žalobca musí dokázať opak; filištínske sú rozsudky „oslobodený pre nedostatok dôkazov“, kde súd síce nemá dôkazy, ale si myslí že ste to urobil).
takže dokazovať bude musieť slečna.
inak je ju možné i ako neplnoletú žalovať za krivé obvinenie, spoločenskú ujmu, v prípade väzby a za uniknutý zárobok, spoločenské újmy a podobne.

Další odpovědi
Drap

Ať prokáže , že žádný styk nebyl

autacek

Tak to je průšvih. Každopádně jelikož to bude řešit policie, měl by se dotyčný obrátit raději předem na nějakého právníka, aby něco „nezanedbal“. Tydlety trestné činy, to se může zamotat tak, že ani nevíte, jak jste se dostali za mříže..

Reezo

Určitě co by měl udělat na prvním místě je poradit se s právníkem, aby se podchytilo co nejvíc škodlivích věcí, u vyšetřování atd… pokud je opravdu nevinný, tak by pravda měla vyjít najevo.

v případě odsouzení dostane štítek " ten co pohlavně zneužil dítě ".
dle informací to pak takovíto lidé mají o něco těžší než ostatní.