pizlicka

jak na nespavost

usnuc hned.problem je,ze se po dvou,trech hodinach spanku probudim,jako bych byla vyspana a nemuzu dve hodiny usnout.mate zkusenosti jak se nebudit?a kdyz uz,otocit se a spat dal?dekuji moc za rady.

Nejlepší odpověď
suaeda

U starších lidí je běžné, že mají spánkový režim rozhozený podle biorytmů. U každého člověka se vyskytuje během 24 hod. cca 4× stav bdělosti a naopak cca 4× stav únavy. Mladší lidé toto moc neznají. Příčin nespavosti, nebo poruch ve spaní může být celá řada. Při náročné fyzické nebo naopak psychické práci, při velkých starostech, při přejídání před spaním, při zdravotních potížích atd.
Občas se také stane, že se probouzím kolem 3 ráno. A ne ne zaspat. Musím vstát a zhruba po půl hodině (něco nenáročného si přečtu) si jdu lehnout a opět usnu. Jinak také pomáhá (kdo to umí) relaxace s naprostým zklidněním.

Další odpovědi
tatanka

Mám prakticky to samé, okamžitě usínám, ale cca po čtyřech hodinách se budím, bohužel unavený. Nejhorší je to, že se to stává i ve dnech mého volna. Pouze když mám dovolenou tak se tak po třech dnech přeorientuji na jiný režim a je to naprosto jiné. Jinak si myslím, že je to také psychický blok, náročná práce, kdy i ve spánku dotyčný pracuje, řeší problémy a je to k ničemu. Jinak lékař může doporučit vyšetření ve spánkové laboratoři. Přeji úspěch.

Dodos

Doporučuji vyzkoušet Benosen, je z bylinek a u nás funguje.

Zdroj: www.benosen.cz