Kroupič

Jak na neobyčejnou fotku ?

Mnoho fotek bývá černobílých, jelikož tím dodávají šmrnc. Ják dosáhnete hezčí fotky vy ??? Máte nějaké nápady ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Každému se líbí něco jiného.
Základ je ale již prvotní kompozice a snímek.
V editoru se dá dělat mnoho věcí, ale zkušený fotograf to pozná.

  1. Dá se pomocí výřezu dále pracovat s ústředním motivem.
  2. Dají se zvýrazňovat (potlačovat) světla nebo stíny.
  3. Dá rozostřovat pozadí, či popředí i když nejlepšího výsledku dosáhneš již prací s hloubkou ostrosti při fotografování. Vytváří se tzv bokeh.
  4. Pomocí HDR se dá zvyšovat dynamický rozsah snímku.
  5. Vhodným zarámováním se dá obsah nebo atmosféra snímku zvýraznit. Barevnou úpravou lze náladu snímku zcela změnit. Viz tebou zmíněná BW úprava.

Je toho prostě mnoho a vše je silně individuelní.

Další odpovědi
anonym

zkuste HDR …

ukázka:
http://www.pho­tographylivevi­ew.com/wp-content/upload­s/2009/05/hdrsam­ple.jpg
(složený HDR snímek je vpravo)

///

2/ dál třeba skládaná panoramata (programem HUGIN)

3/ speciální objektivy s efektem rybího oka

atd…

Kroupič

na Fb mám svoji složku kde mám fotky o kterých si myslím že některé z nich jsou super mrkněte se tam pls a kdyžatk je komentněte jaké jsou :) když nebudeou k vidění tak si mě dejte do přátel :) http://www.fa­cebook.com/al­bum.php?id=1606­393380&aid=2021562
děkuji Dany