ratava

Jak na napln do obycejneho detskeho bublifuku…?

V mladi, co si pamatuji, jsme jednoduse smichali vodu se saponatem a ani neresili pomer kolik ceho… ale bud me klame pamet nebo dnesni saponaty, odhadnout pomer se mi dnes zadari malokdy. Na netu nachazim navody s cukrem, olejem, glycerinem a pod… jen si nejak neumim predstavit s tim „bublat“ treba i v mistnosti ( :0) pripadne olejove fleky po splasknuti bubliny?). Mate nejakou svou vyzkousenou „smes“ pro a) „nekonecne“ mnozstvi bublin, b) pevne velke bubliny…? Michate odhadem „vodvoka“ (voda, saponat…?), nebo pouzivate i neco navic?

Dekuji :0)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já mám z mládí vyzkoušené smáčedlo na praní filmových negativů Orwo F-905. Dnes už se to asi neprodává. Vím že existoval i český Fotonal, ale ten na bublifuk nebyl tak dobrý.

Další odpovědi
cochee

Já mám pocit, že tak úplně „jen smíchat saponát s vodou“ to nefungovalo, to by nikdo bublifuky tehdy nekupoval. V časáku ABC vyšel tehdy návod na domácí bublifuk, pamatuju se, že tam byl saponát, destil voda, kosmetický glycerín a dokonce med a ohlasy na to později byly jak kladné, tak negativní. Složení komerčních bublifuků asi bude dost utajované ;)

dopl.: teď jsem se tam nedíval, ale mám dojem, že na české wikině pod heslem Bublifuk je několik receptů na samodomo směs.

lexx

super tajný recept, pod sankcí nerozšiřovat obchodně !
pomocí odměrky přesně namíchejte:

  • 10 dílů destilované vody
  • 3 díly Jaru
  • 1 díl glycerinu