mosoj

Jak na náhradu dopravy při roklamaci zboží ?

Co potřebuji za doklady aby mně při reklamaci koupeného zboží
byly nahrazeny i výdaje na dopravu. Na př. při použití osobního automobilu.
Doplňuji:
Jo nahradí mně i dopravu autem, tak jak to má být, chtějí ale velký technický průkaz ( prý kvůli spotřebě), který samozřejmě nikdo nemá u sebe. Docela bych byl zvědavý, jak by se tvářili, kdybych chtěl tu dopravu dvakrát, jednou za zboží a podruhé za ten techničák.

Odpovědi
McArthur

Pokud to povaha věci nevyžaduje, tak použití automobilu Vám nikdo neproplatí. Nemáte na to nárok, protože to nejsou adekvátní výdaje. Využijte raději poštu nebo MHD, kdy budete mít doklad a v plné výši Vám prodejce musí proplatit poštovné či jízdné. U pošty ale pozor, použití expresního balíku také nemusí prodejce proplatit.

Pokud to povaha zboží vyžaduje, abyste jel osobním autem za prodejcem, protože prodejce žádnou jinou variantu dopravy do servisu nenabízí, potom se použijí tabulky pro dopravné za kilometr.

gecco

Ten techničák (jeho scan) jim stačí poslat mailem.

mosoj

… samozřejmě reklamaci…