zvonisek

Jak na mšice na hlávkovém salátu?

Poraďte mi prosim, co dělat, když se do hlávkového salátu pustí mšice? Je jich plný. Jak se jich zcela zbavit, aby se salát mohl jist, jde to vůbec?

Odpovědi
Kepler

Pusť na ně slunéčko sedmitečné. Jsou to sice hezcí broučci, ale docela efektivní dravci.

Kulpix

Souhlasím s KEPLEREM. popřípadě v květince, nebo někde v hobby marketu koupit přípravek proti mšicím.

suaeda

Zabírá celkem jednoduchý recept, který má malé nevýhody. Jednak hodně páchne a jednak účinkuje tak týden. Po několika dnech se musí znovu opakovat.
O co jde? Stačí nechat zkvasit obyčejné kopřivy ve vodě. Po zkvašení lze postižené rostliny zalévat vodou z kopřiv. Je to naprosto ekologické a po opláchnutí lze salát hned konzumovat.
Na menší rostlinky v květináči lze proti mšicím s úspěchem použít šňupací tabák rozpuštěný v troše vody. Roztok lze rozprašovat, a nebo listy potírat štětečkem. Je to dražší způsob, ale nepáchne.