Ajkax

jak na moly v prošívané dece, …vyvařit v pračce na 95 stupnů , nejaky chemicky pripravek ? nebo proste radeji vyhodit

vyvařit v pračce na 95 stupnů , nejaky chemicky pripravek ? nebo proste radeji vyhodit ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Když deku vyvaříte,tak ji stejně zničíte,raději rovnou vyhodit!!!

Další odpovědi
venkovan

Deku s moly pověsit na šňůru a naproti ní pověsit kožich tchýně. A potom čekat až se moli začnou stěhovat

Jose1f

Nejsem odborník přes moly, ale -podle selského rozumu- mol je něco jako motýl a sám o sobě dece nevadí. Vadí to, že snáší vajíčka, ze kterých se vylíhnou larvy a ty s chutí sežerou vše kolem sebe. Jestli je deka již prožraná, tak jí nic nepomůže. Jestli ne, tak stačí vyvětrat, vyklepat a před uložením do ní vložit pár naftalinových kuliček. Ty kuličky bych dal do papírového pytlíku, aby mi tu deku nepropálily. Občas bych potom tu deku prohlédl, jestli se v ní ty larvy nemnoží a deku nežerou. Ahoj!

suaeda

Na moly platí mráz. Pokud jsou např. ve svetru tak jej stačí dát na pár hodin do mrazáku. Bohužel deka je trochu větší.