reika

Jak docílit toho, aby růžové hortenzie byly modré?

Dobrý den. Koupila jsem si modré hortenzie NIKKO BLUE, kvetou krásně, ale růžově! Jak docílit toho, aby byly modré? Mám tekuté hnojivo na modré hortenzie, ale nepomáhá to… Četla jsem, že se mají zalévat roztokem kamence hlinitoamonného, ale kde ho koupit? V drogerii není… Poraďte, prosím… Děkuji.

Někdo radí zalévat octem ( 1 lžíce na konev ), ale to si netroufám…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

https://www.zah­rada.cz/forum/hno­jiva/modra-hortenzie-301427/?stran­ka_oblast=0

v řeznických potřebách koupíš kamenec na praní střev (síran hlinito drselný). Pro hnojení hortenzií je to dostatečná jakost ale dá se sehnat i jakost pro bazénovou chemii nebo kosmetický (na zastavení krvácení při holení a jako přídavek do antiperspirantů).

no a druhá podmínka, nehnojit příliš dusíkem, a když už tak v síranové formě (nikoliv amoniakální nebo ledkové).