setapouch

Jak na MHD v Liberci?

Potřebuju se ve všední den dostat ze zastávky Fügnerova do zastávky Stráž nad Nisou. Tam se zdržím asi půl hodiny a pojedu zpátky.

Pojedu autobusem č. 30, cesta trvá 16 minut. Jakou potřebuju jízdenku? Kolik? Kde je koupím?

Nejlepší odpověď
kapka

Hlado, to je ale jizdenka do Jablonce, mezimestska, ta je drazsi.
Straz je soucast Liberce, plati jizdenka na 40 minut za 20 kc. Takze bud si kupte dve tyhle nebo jednu na 75 minut za 38 kc. Na fugnerce v trafice (v okruhu 100 m me napada hned 5 mist, kde koupit klasickou papirovou jizdenku, takze snad jedno z nich najdete) Pak tam bude urcite i automat na jizdenky. Jinak se da koupit i pres sms. A nebo s prirazkou u ridice. :)

Další odpovědi
ivosek2

V nadrazi nebo SMS jízdenku více na webu nebo skus v trafikách

Hlada

Základní jízdné pro dospělého je 26 Kč na jednu hodinu.
Tady máš kalkulačku: http://hsmap1.kraj-lbc.cz/projec­ts/idol/pocita­dlo.php#zobra­zit=cena@n=100@v=63
Doplňuji:
Kapka má pravdu. Má odpověď je špatná. Stráž je v pásmu Liberec (0001).
http://hsmap1.kraj-lbc.cz/projec­ts/idol/pocita­dlo.php#zobra­zit=cena@n=100@v=1­00
Jinak přímo na nástupišti je automat a trafika, kde se dají jízdenky koupit.