Jak na měknutí brzd?

Mám na kole bohužel zatím mechanické kotoučové brzdy Shimano BR-M416. Než je vyměním za hydrauliku, chci se zeptat, jakým způsobem je poladit, aby neměkly. Po nějaké době ztrácí účinnost a páku mnohdy domáčknu až k řídítku. Nevím, čím to je. V servise mi řekli, že ty Shimana jsou měkčí, ale tohle je fakt moc. Díky

Nejlepší odpověď
Alesh

Zeptej se raději na bike-fóru.cz.

Zdroj: http://www.bike-forum.cz/forum-prehled-temat.html

Další odpovědi
korbic92

může se jen povolovat lanko,opotřebení špalků,lanko se vytahuje,bowden se taky natahuje…brzdy se musej furt ladit,u těch hydraulickejch sem s tim neměl problém:)