Miroslavst

Jak na lupénku

Znáte někdo tkz. „babskou“ radu jak na lupénku?
Dělá se mi lupénka hlavně na čele u vlasů a na hlavě. Jinde ji nepozoruji.
Pokud víte nějakou radu, přestože vím, že lupénka je špatně nebo skoro vůbec léčitelná, poraďte prosím.
Děkuji všem

Nejlepší odpověď
quentos

slyšel jsem o kauze, kdy indický léčitel žijící v ČR vynalezl na lupénku unikátní mast. Byla velkým hitem, jenže závist ouřadů zašla tak daleko, že ho nakonec málem zavřeli za „šarlatánství“. Každopádně tím úřady udělaly ČR „výbornou“ reklamu. Poptal bych se, zdali se jeho mast přece jen nějak nedostala na trh.

Další odpovědi
Michal

Rakytníková mast,pupalka lékařská,moře a slunce,těch rad je plno.podívej se do nějakých bylinek.Nevím adresu přesně ,ale stačí napsat Bylinky,čaje a vyjede ti plno odkazů.Případně nějaká světelná terapie.

panenka

posílám ti odkaz na léčbu lupenky přeji brzké uzdravení

Zdroj: http://lupenka­.eu/lupenka.html

pimpinella

Zkuste použít konopnou mast. K tomu pojídejte kyselinu listovou, rybí tuk – omega3 – zinek a ostropestřec. Nepít alkohol. Zinek a kyselinu listovou klidně trochu předávkovat. Po 3 měsících byste měl zaznamenat změnu k lepšímu. Pokud ano, pokračujte a dávky snižte. Pokud ne, potřebujete jinou kombinaci. U lupénky člověk nikdy neví.