DceFR

Jak na lepší buchty?

Kolik asi dát tuku do 1/2 kg mouky, aby buchty byly kypřejší a vláčnější a aby také déle vydržely? Je lepší dát více tuku nebo méně? V kuchařkách se uvádí 60 – 120 g.

Nejlepší odpověď
tatanka

Já dávám 100g oleje a 50g rozpuštěného másla. Vydrží určitě až čtyři dny.

Další odpovědi
johana 56

Pokud máte na mysli klasické buchty 'honzovky¨, nedám dopustit na recept po babičce. Žádné máslo, ale 100– 120 g kvalitního domácího sádla a místo mléka smetana.

zjentek

Vyšším komfortem ;)))

gecco

„Lepší buchty“ se balej do hedvábu a zdoběj diamantama…
Pak to de…
😉

da ny

Ochutnala jsem mraky domácích buchet,. S máslem, olejem, majonézou, Herou :(, (s máslem a žloutky jsou všechna těsta vždy vše jemnější, měkčí a chutnější)…¨Výborné jsou v den pečení a jedlé ještě 2. den. Třetí či 4. den jsou někdy poživatelné, ale už to není „ono“. 😉
Bábovka dle receptu jednoho našeho šéfa vydrží chutná, uchovaná v mikrotenu 10 dní a jedlá prý byla i po třech týdnech.

annas

Nejepší je sádlo. Já je nemůžu, takže používám do těsta olej, na potírání máslo. Ze samého másla jsou buchty tužší, ale voňavé..

Na půl kg mouky dávám 3 – 4 žloutky a 100 g tuku.

Kdysi jsem tento recept dostala od bývalé zámecké kuchařky. Ta kv němu dodává

Honzovy buchty musí plavat. v tuku – staré babičkovské moudro. Buchty nasáknou tuk a jsou krásně vláčné. Platí pro všechna kynutá těsta.

Každý považuje svůj recept za ten nej. Proti gustu …

Drap

Psal jsem odpověď asi tak v polovině odpovědí. Nějaký d*ment mou odpověď však smazal.
Pokud se sádlo nahradí, nebo alespoň částečně lojem, nejlépe skopovým, tak jsou buchty a jiné podobné pečivo, ještě vláčnější, křehčí a vydrží podstatně déle. /Špatně se to ověřuje, protože se většinou dříve sní. Je to moudrost od našich předků. Je to vyzkoušené a skvěle to funguje.

dr.luha

V mražáku vydrží třeba i půl roku a ani se nemusí do nich přidávat hliník, jako u kupovaných.

Arne1

Trochu rozporuplná otázka. Dobrá buchta nevydrží – protože se sní. Takže mám dotaz chápat jako jak udělat buchtu která nebude moc dobrá, tudíž se nesní a tudiž vydrží ?