Avatar uživatele
zjentek

Jak na lahodnou kávu?

Jde o použité dávky kávy při přípravě. Jakému množství by měly odpovídat? Otázka cílí na přípravu lahodného nápoje jak z čerstvě namleté kávy, tak z kávy instantní a zájmem je zde zjistit správné množství použité suroviny.

(Možná před časem byla taková otázka již položena, ale názory uživatelů zde se až neuvěřitelně liší a co víc – doba se neustále vyvíjí, běh času a všestranný vývoj stále zrychluje, systém pokus omyl se stal běžnou praxí, protože si myslíme, že si můžeme dovolit plýtvat zdroji a tak se stalo, že se nejprve vyvine a až potom se nad vyvinutým medituje, nebo i jinak přemýšlí, zkrátka pokrok nezastavíme a co bylo řečeno zde třeba před rokem, nebo loni, dnes nestojí na žádném reálném základu, nevznikl žádný důvěryhodný archiv, čili se na ničem podobném tady nedá stavět a tak se ptám, jak na lahodnou kávu. (; děkujů(;)


Ad Kepler: Počkat… dávkování je podle vlastního vkusu???

A nemůžu se vlastním vkusem předávkovat, třeba i zabít, nebo i jiná újma? Fakt je to jedno, kolik takový a kolik makový kávy?

Zajímavá 0 před 1367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pokud jde o zrnkovou kávu, je lepší používat mlýnek s mlecími kameny, kde nedochází k takovému přehřívání jako u tříštivého mlýnku. Chuťově lahodnější je odrůda arabica. Dávkování je podle vlastního vkusu. Asi nejlepší kafe je z espresa.

U instantních káv není způsob přípravy tak důležitý.

Dávkování: někdo má rád jen slabší kávu, jiný zase nedá dopustit na silnou mokka. Četl jsem, že ani 5 průměrných šálků kávy denně zdraví neohrožuje (pokud nejde o kardiaka a tak).

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Souhlasím, že to je indivindy.
Každému chutná jinak.
Kamarádka si s rodinou koupila k vánocům automatický kávovar. Dávkování mají na střední intenzitu, prý jim více přijde moc silná,
Mně ta jejich akorát přijde jako obarvená voda. Zárověň mi chutná více mléka. A preferuji kondenzované 4%.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Dej si třeba Nespresso. To je velmi lahodné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

K přípravě lahodné kávy se vyjadřovat nebudu. Dovolím si pouze poznámku k možnému předávkování – není čeho se bát. Před několik desetiletími jsem během 24 hodinové služby běžně vypil 12–14 šálků kávy. Padly na to vždy 2 sáčky Standard směsi po 50 g.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Najít si značku (postupně vyzkoušet několik značek) kávy
a dávkovat podle své chuti.

Já mám ráda kávu silnou, jiní lidé slabší, další ještě silnější…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, tu hvězdičku ode mě dostal's omylem. Nenapsal's totiž, kolik který kávy do dávky kafe… asi zapoměl's!

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek