zjentek

Jak na lahodnou kávu?

Jde o použité dávky kávy při přípravě. Jakému množství by měly odpovídat? Otázka cílí na přípravu lahodného nápoje jak z čerstvě namleté kávy, tak z kávy instantní a zájmem je zde zjistit správné množství použité suroviny.

(Možná před časem byla taková otázka již položena, ale názory uživatelů zde se až neuvěřitelně liší a co víc – doba se neustále vyvíjí, běh času a všestranný vývoj stále zrychluje, systém pokus omyl se stal běžnou praxí, protože si myslíme, že si můžeme dovolit plýtvat zdroji a tak se stalo, že se nejprve vyvine a až potom se nad vyvinutým medituje, nebo i jinak přemýšlí, zkrátka pokrok nezastavíme a co bylo řečeno zde třeba před rokem, nebo loni, dnes nestojí na žádném reálném základu, nevznikl žádný důvěryhodný archiv, čili se na ničem podobném tady nedá stavět a tak se ptám, jak na lahodnou kávu. (; děkujů(;)

Ad Kepler: Počkat… dávkování je podle vlastního vkusu???

A nemůžu se vlastním vkusem předávkovat, třeba i zabít, nebo i jiná újma? Fakt je to jedno, kolik takový a kolik makový kávy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud jde o zrnkovou kávu, je lepší používat mlýnek s mlecími kameny, kde nedochází k takovému přehřívání jako u tříštivého mlýnku. Chuťově lahodnější je odrůda arabica. Dávkování je podle vlastního vkusu. Asi nejlepší kafe je z espresa.

U instantních káv není způsob přípravy tak důležitý.

Dávkování: někdo má rád jen slabší kávu, jiný zase nedá dopustit na silnou mokka. Četl jsem, že ani 5 průměrných šálků kávy denně zdraví neohrožuje (pokud nejde o kardiaka a tak).

Další odpovědi
nyjono

Souhlasím, že to je indivindy.
Každému chutná jinak.
Kamarádka si s rodinou koupila k vánocům automatický kávovar. Dávkování mají na střední intenzitu, prý jim více přijde moc silná,
Mně ta jejich akorát přijde jako obarvená voda. Zárověň mi chutná více mléka. A preferuji kondenzované 4%.

Rokio

Dej si třeba Nespresso. To je velmi lahodné.

Emefej

K přípravě lahodné kávy se vyjadřovat nebudu. Dovolím si pouze poznámku k možnému předávkování – není čeho se bát. Před několik desetiletími jsem během 24 hodinové služby běžně vypil 12–14 šálků kávy. Padly na to vždy 2 sáčky Standard směsi po 50 g.

ivzez

Najít si značku (postupně vyzkoušet několik značek) kávy
a dávkovat podle své chuti.

Já mám ráda kávu silnou, jiní lidé slabší, další ještě silnější…

zjentek

Rokio, tu hvězdičku ode mě dostal's omylem. Nenapsal's totiž, kolik který kávy do dávky kafe… asi zapoměl's!