Avatar uživatele
anonym

Jak na kysané zelí?

Objednala jsem si krouhané zelí na naložení, ale ve všech použitelných nádobách mám dosud kvas, protože k pálení na mne dojde řada až někdy za měsíc. Slyšela jsem, že zelí lze i nějakým způsobem naložit do sklenic, uzavřít a bez sterilizace zkvasí ve sklenicích samo. Znáte někdo tento postup? Máte recept?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? mirlin, annas, elektrikář, anonym, johana 56, hanulka11, Damiana, anonym, anonym před 4206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dělám podle tohoto receptu. I když je zelí dobré, mám pocit, že kysané v bečce je chutnější.

http://www.to­precepty.cz/re­cept/2888-kysane-zeli-do-sklenic/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Zelí jemně nakrájím do mísy, posolím a pěkně upěchuju.. Necháme asi 3 hodiny uležet, pak sliju šťávu, která je navíc. Přidám koření,/sůl, kmín ,1–2 bobk .listy – nemusí být , a 2–3 kuličky pepře/ nakrájenou cibuli a smíchám .
Pak nacpu do sklenic tak, aby nahoře zůstala asi 2,5 – 3 cm mezera. Uzavřu víčkem omnia a dám na teplé místo na nějaký velký podnos Víčka se vyfouknou ale toho si nevšímej , tak se za 10 – 14 dnů vrátí zpátky jak mají být a je hotovo. Hlavně je nutné použít omnia a ne šroubovaci víčka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mirlin

hanulka11 : Tak sem to zelí udělal podle tvého návodu . S U P E R !
Já už po několikáté využívám tvoje zkušenosti a podávané rady a vždy se mi to vydařilo,jen tak dál.

mirlin

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

mirlin .....to mám radost- díky

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já zrovna začala, před chvílí jsem zelí připravila a chystám sklenice …vloni jsem u kamarádky tohle zelí ochutnala, moc mi chutnalo. Kamarádka není k dosažení, recept jsem neměla, tak jsem využila Odpovědi. Takhle by to mělo fungovat, dokonce to není ani nic proti kodexu :))

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Jde použít každá plastová nádoba se dá pro sterilitu nový čistý igelitový sáček.Nutné je důkladně vymačkat ze zelí všechen vzduch.A zelí zatížit.

před 4203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dělám jen malé množství. Když se zkonzumuje, udělám další.

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Díky, nevím co je malé množství, ale mám objednáno 15kg nakrouhaného zelí a v úterý si ho musím nejpozději vyzvednout. :((

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

tak to bude tak 18 sklenic 0.7 l

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek