Jamajka

Jak na kvalitní fotografii?

Chtěla bych se zeptat někoho, kdo má zkušenosti s fotografováním – na co bych si měla dát pozor, a nebo co by mi mohlo fotku zkazit? Vím, že když chci vyfotit něco konkrétního, např. psa, neměla by mu chybět nějaká část těla, třeba nohy. Snad lze pochopit, o co mi jde :).
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Určitě se zamyslím a a něco vyzkouším :).

Nejlepší odpověď
mosoj

Nauč se komponovat do zlatého řezu. Dodržuj základní pravidlo že hlavní objekt se má nalézat někde v okolí úhlopříčky formátu a ve směru pohledu či pohybu musí být více místa.
Nicméně velkou hlavu si s tím při focení nedělej , hodně se dá napravit při editaci fotky ořezem. Většina toho se dá odhadnout již pouhým pohledem. Ono to jinak opravdu není hezké.

Další odpovědi
jirkajirka

Dnes kdy fotografování je skoro zadarmo, tak vyjít ven do přírody, města a vše fotografovat. Doma pak foto na počítači prohlížet a chyby objevíš sama. To je jen základ. V různých návodech na netu si o tom něco přečíst. Dobrý a jednoduchý, zdarma program na foto pro začátečníky je Picasa 3.
Doplňuji:
http://www.slu­necnice.cz/sw/pi­casa-3/

Emefej

Prostě hodně fotografuj, zkoušej různé úhly záběru a osvětlení, někdy i malá změna pozice udělá z nudné fotky zajímavý snímek. Konkrétně u focení psa je důležité snímat ho z úrovně jeho očí, neboj se jít do dřepu, klidně si i lehni. Dávej si pozor i na to, co je za fotografovaným objektem, aby třeba tomu pejskovy nerostl z hlavy strom.

Pro inspiraci, ve zdroji je odkaz na většinou velmi povešdené fotky různých žánrů.

Zdroj: http://www.spi­cephoto.cz/