PavJen

Jak na kuny?

usídlily se nám na půdě kuny, jak se jich prosím zbavit? :/ rádio už jsme zkoušeli, to leze víc na nervy nám, než kuně evidetnně

Nejlepší odpověď
Drap

Odchytit. Sklopec a nastražit třeba s vajíčkem do prostoru kudy chodí. Kuna má ráda a využívá úzké uličky. Tam když jí ho dáš do cesty, tak se dříve či později chytí. Kuna je velmi práskané zvířátko a bývá značně obezřetná.

Další odpovědi
elkon

Taky se nám osvědčil klasický budík. Kuna má ráda klid a budík ji svým tikáním vyžene. To rádio nám také fungovalo, stačí, aby hrálo přiměřeně tiše, ale dost na to, že to kuně vadí.

agentpv

Kdysi mně v noci zbudil rachot na střeše, vylezl jsem na balkon a viděl na střeše řádit 2 kuny. Kuny mně taky viděly – tak se schovaly ke komínu. Asi po 2 minutách na mně přišel tlak v břiše, ta jsem si pěkně nahlas updul – jedna kuna se tak lekla že spadla ze střechy a u druhou jsem už nikdy neviděl-neslyšel. Fakt nekecám!

Emefej

Nech je tam. Od té doby, co máme na půdě kuny, nemáme problém s hlodavci. Pokud bys je přesto chtěl vypudit, kup Hukinol.

PavJen

díky za tipy!!!! ještě jsem koukala na netu a někdo doporučuje i elektronické plašiče… nemáte někdo zkušenosti? jako až taková investice to zas není, ale přece jenom zbytečně utrácet nechci … našla jsem tenhle, ten se pohybuje cenově tak mezi těmi všemi, co jsem porovnávala https://vyplas­to.cz/produkt/pla­sic-kun/ … ale fakt nevím, pořád jako se ta 1000,– dá utratit i jinak :D :D :D