Avatar uživatele
Makina

Jak na křesťanské střední škole v zeměpisu učit o teorii velkého třesku? Učit vůbec?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Damiana, zzzzz, marci1 před 3839 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Když už ne učit, tak uvést aspoň jako výklad většinové společnosti tady na Západě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Učit. Každý má právo znát všechny dostupné informace a pak se sám rozhodnout, ke které teorii se přikloní. Většina dětí je na křesťanské škole z rozhodnutí rodičů, a je vhodné, aby si mohli udělat názor na cokoliv sami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Je to na učiteli, mám zkušenost, že někdo podobná témata raději vynechá, ale jiný věřící učitel řekne obě verze vzniku světa nebo života /evoluční teorie/ a nechá na studentech, ať si vyberou. To mi přijde jako férovější přístup.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Mám pocit, že křesťani jako takoví problém s velkým třeskem ani nemají. Ale vysvětlit to správně dětem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kako

Ahoj :)
Chodím na katolické gymnázium (BiGy Brno) a zrovna letos bereme geologii. Teorii velkého třesku jsme brali podrobně do veškerých ér, hadronovou i záření aj.. Samozřejmě, že všichni víme, že Bible je jen obrazná, i my jsme normální lidé a chceme vědět, jak to doopravdy bylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Řekla bych, že učit.
Katolická církev nemá s teorií velkého třesku ani s poznáváním vesmíru problém,
papež pouze nedoporučoval pokoušet se poznat období před velkým třeskem.

(Bohužel si už nepamatuji, jestli to byl Bendikt nebo jiný papež,
četla jsem o tom již před nějakou dobou.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek