Makina

Jak na křesťanské střední škole v zeměpisu učit o teorii velkého třesku? Učit vůbec?

Nejlepší odpověď
Bedy

Když už ne učit, tak uvést aspoň jako výklad většinové společnosti tady na Západě.

Další odpovědi
zzzzz

Učit. Každý má právo znát všechny dostupné informace a pak se sám rozhodnout, ke které teorii se přikloní. Většina dětí je na křesťanské škole z rozhodnutí rodičů, a je vhodné, aby si mohli udělat názor na cokoliv sami.

kapka

Je to na učiteli, mám zkušenost, že někdo podobná témata raději vynechá, ale jiný věřící učitel řekne obě verze vzniku světa nebo života /evoluční teorie/ a nechá na studentech, ať si vyberou. To mi přijde jako férovější přístup.

Dochy

Mám pocit, že křesťani jako takoví problém s velkým třeskem ani nemají. Ale vysvětlit to správně dětem…

Kako

Ahoj :)
Chodím na katolické gymnázium (BiGy Brno) a zrovna letos bereme geologii. Teorii velkého třesku jsme brali podrobně do veškerých ér, hadronovou i záření aj.. Samozřejmě, že všichni víme, že Bible je jen obrazná, i my jsme normální lidé a chceme vědět, jak to doopravdy bylo.

ivzez

Řekla bych, že učit.
Katolická církev nemá s teorií velkého třesku ani s poznáváním vesmíru problém,
papež pouze nedoporučoval pokoušet se poznat období před velkým třeskem.

(Bohužel si už nepamatuji, jestli to byl Bendikt nebo jiný papež,
četla jsem o tom již před nějakou dobou.)