lucka79

Jak na Komoru pojistitelů? Přítel nezaplatil povinné ručení. Složenka mu přišla na starou adresu, včetně upomínek…

prostě při stěhování nezměnil doručovací adresu. jeho hloupost. auto jsme prodali, pojistku zrušili. každopádně za pár měsíců si zaplatíme 50,–/denně. a to je ten problém. rádi bychom to zaplatili, ale na Komoře pojistitelů mi paní na telefonu opakuje, ať čekáme na složenku…která ovšem přijde zas na starou adresu. byli jsme i v pojišťovně, aby se spojili s Komorou pojistitelů a nahlásili novou adresu, ale prý nemůžou změnit adresu, když už jsme pojistku zrušili. co máme dělat? jet do prahy a zajít na Komoru pojistitelů osobně? Po telefonu opakují dokola, že máme vyčkávat, ale novou adresu si od nás nevezmou. už se to táhne dlouho a já bych to ráda měla vyřízené. díky za radu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A co takhle na staré adrese-na poště oznámit změnu adresy a požádat o přeposlání zásilek. Je to sice zpoplatněno, ale máte jistotu, že vám to dojde.

Další odpovědi
ABCpojisteni

Z dotazu není jasné, zda Vás Česká kancelář (ne komora) pojistitelů (ČKP) složenku již zasílala, nebo ne. A zda jste ji tedy obdrželi (jinak by jste o ní asi nevěděli). POkud ČKP již složenku posílala, tak máte u nich přiřazené číslo jednací (uvedeno v dopise), kterým se můžete indentifikovat a domluvit změnu adresy.
Pokud Vám ČKP zatím nic neposílala, tak bych doporučil nic neřešit a počkat až udělají první krok a najdou si Vás. Možná to vůbec neudělají.
Důležité je, aby jste měli v pořádku všechny doklady o tom, kdy jste pojistku uzavřeli, kdy zanikla, kdy jste auto prodali a odhlásili na dopravním inspektorátu, aby jste pak mohli prokázat svoji „nevinu“, nebo aspoň, že již auto není Vaše a tím pádem sankční poplatek již nenarůstá.