Florinka

Je lepší otevřít si kadeřnictví v penzionu, nebo doma? Co všechno musí splňovat? Je třeba kolaudace?

Jak na kadeřnictví v penzionu nebo doma

Ahoj. Chtěla bych si otevřít kadeřnictví, a to buď u sebe v domě, nebo táta má penzion. Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít, jestli k tomu potřebuji kolaudaci, a jestli ano, co všechno takové kadeřnictví musí splňovat. Nebo až budu žádat o živnostenský list, neuvedu provozovnu a prostě to budu dělat doma. Jsem v těchto věcech velice neznalá, a než půjdu na stavební úřad, zeptám se vás. Děkuji

Odpovědi
autacek

Myslím, že kdo se moc ptá, moc se doví. Nejlépe je provozovat činnosti v prostorách k tomu určených vyhovujícím veškerým možným předpisům, které si jen dovedeš představit.

Drap

Můžeš mít klidně provozovny dvě. Jak má být kadeřnictví vybaveno a co vše musíš mít. Vše se dozvíš na příslušné hygieně. Každá může mít mírně odlišné požadavky. Od nich musíš mít i schválení provozovny. Proto je nejlépe zeptat se tam a vše připravit podle jejich požadavků.