Vanda6

Jak na ječné zrno?

Mám podezření, že se mi začalo dělat ječné zrno. Naposledy mi vyrašilo asi před deseti lety na tom samém místě a bohužel jsem musela na zákrok. Nyní bych se mu chtěla vyhnout, proto…máte nějaký typ (mastička, babská rada, prostě cokoliv) jak se ho zbavit?

Nejlepší odpověď
gecco

V podstatě nic dělat nemůžeš – oko je na nějaké experimentování s mastičkami a obklady příliš háklivé…
😉
Nejlépe, když prostě počkáš a pokud to bude trvat déle, než týden, zajdeš k doktorovi – pokud bys šla hned, stejně tě, pravděpodobně, pošle ´počkat´…
😉

Další odpovědi
marci1

Ječné zrno musí uzrát a prasknout. Pomoc k urychlení zrání zrna je přikládání teplých obkladů. Jednou možností jsou mokré (lépe spíše jen vlhké) bylinné obklady (kapesník namočený do horkého heřmánkového vývaru či borové vody), jinou alternativou jsou suché teplé obklady (kapesník přežehlený žehličkou).
Dále se také doporučuje (ač někteří jeho vliv na ječné zrno vyvrací) užívání vitamínu řady B (B-komplex).
Oko nemnout, pokud oko hodně bolí – v lékárně se dá koupit antibiotická oční mast. Jestliže se ječné zrno nezhojí do 2 týdnů, navštiv lékaře. 🙂

http://nemoci­.vitalion.cz/jec­ne-zrno/

brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=je%C4%8Dn%C3%A9%20z­rno

isteron

V podobných prípadoch používam očnú mastičku Ophtalmo septonex. Voľne dostupná, alebo v kvapkách.

anonym

Kamarád na to mazal nějakou mast a měl to za 2 dny (z naprosto zalepeného oka) pryč. Bohužel netuším jak se ta mast jmenovala.