Avatar uživatele
elvan

Jak na iPhoto, iTunes a plný disk?

Zdravím. Ráda bych se zeptala – mám MacBook Air s 64GB pamětí a plní se mi disk. To je vcelku jasné vzhledem k menší kapacitě, mám to jako přenosný počítač, ale snažím se tam toho tolik nemít. Jenže mám pocit, že neustále umazávám a data naskakují snad dvojnásob. Dívala jsem se do rozložení dat (objemu hudby, dokumentů etc) a většinu toho mi ukázalo jako „jiná data“. Co by to mohlo být? V počítači mám klasicky jenom hudbu, jeden dva filmy, pár obrázků, dokumenty a systémová data. Těch „jiných“ dat je 17GB, což je poměrně veliká část a nevím, jak ji rozpoznat a případně odmazat.
Stejně tak nerozumím systému ukládání dat v iTunes, trvalo mi docela dlouho, než mi došlo, že si kopírují jakoukoliv hudbu, kterou přehrály. Než mi to došlo, tak jsem si udělala svou vlastní složku a tam to kopírovala, tu jsem však smazala a používám pouze složku iTunes. Přesto disk hlásí 17GB hudby, přestože zmiňovaná složka má 8GB.
A iPhoto mi vůbec dělá starosti, to bych nejradši zrušila, protože to je aplikace pro velké disky a ne pro Airy, sama si to rozsložkovává kamsi, kam je obtížné se dostat a když chci zálohovat na disk a odmazávat, tak to je v podstatě nemožné. Neustále mi ukazuje ikony již smazaných fotek a vůbec je nepřehledná. Také jsem mazala, mám tam sotva sto fotek v normálním kompaktovém rozlišení a přesto zabírá cca 7GB. Je tu někdo, kdo mi poradil nějaký alternativní program pro správu fotek (hodně fotím, ale potřebuju to přehazovat na disk a zálohovat), případně co s těmi daty? Nemůže to dělat nějaká chytrácká aplikace? Díky!
Doplňuji:
Je tu vlastně někdo, kdo má Apple?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: elvan

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Damiana před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek