janek66

Jak na hermelín v bramboráku?

Dělal jsem ho dnes poprvé a celkem se povedl.Máte na něj nějaké „fígle“ aby se dobře propekl?A v čem ho smažíte na pánvi nebo ve friťáku?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to slyším prvně- díky, dobrá inspirace já ho tedy ale budu smažit na pánvi v pěkně rozpálené vyšší vrstvě oleje a pak dám okapat na papírovou utěrku

snad nám to bude chutnat

třeba se v tom bramboráku hermelín nerozteče – neměl by

Další odpovědi
RQLM

smažil bych ho na pánvi s nepřilnavým dnem, aby ten rozteklý sýr šel s tím bramborákem a nezůstal připeklý na pánvi

jmhad

Když dělám v putyce minutku tzv Slezák,což je kuřecí či vepřový plátek v bramboráku,mám postup – naklepaná plátek masa /v daném případě rozříznutý hermelín na půlku,protože celý je moc vysoký a neprosmaží se/ do levé ruky,nanesu na něj lžící těsto,vložím těstem dolů na pánev do horkého oleje, přičemž se zpravidla spálím a nanesu bramborákové těsto na druhou stranu. Smažím do zlatova při několikerém obracení. Maso dám dodělat do friťáku a pak ještě pro sychr do mikrovlnky. U hermouše to není potřebné, ale – sýr se „udělá“ dříve než maso a o něco dříve než bramborákové těsto.Proto je lepší dávat jen slabou vrstvu bramboráku a obracet častěji a hlídat. Stejně by se dal takhle udělat syreček /tvarůžek/. Sám to zkusím.

iceT

Smažím na pánvi a dělám tak,že hermoš nakrájím na plátky,rozpálím pánev a ztlumím plamen,na pánev rozetřu bramborákové těsto,na to položím plátek šunky,na šunku rozložím pár plátků hermelínu a přikryju šunkou a nahoru zase rozetřu těsto.Přidám na plameni,ale ne moc a až je horní těsto polohotové tak opatrně otočím a dosmažím,popřípadě otočím několikrát.Je to sice pracné,ale abych pravdu řekla,tak bramborák už dělám jen plněný,doplněný na talíři čerstvou zeleninou.
A když tak bych zkusila toto.
http://www.to­precepty.cz/re­cept/18956-bramborak-z-trouby/
nebo toto
http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=4319
… a samozřejmě tenkou vrstvou rozetřít,dát sýr,druhou,taky tenkou vrstvu těsta a dát upéct…a sníst…:-)

Oodobně jde udělat i klasický smažák,pekáč se vymastí máslem,dá se tak centimetr strouhanky,posype 2cm silnou vrstvou strouhaného sýra,další vrstvou strouhanky,to celé pokropit rozpuštěným máslem a dá se to upéct.Dozlatova.
A tvargle v bramboráku mám též vyzkoušené,se šunkou,ta funguje tak,aby sýr z těsta neprotekl.