štamgast

Jak na extrémní rýmu?

V podnělí ráno jsem se probudil a měl jsem plný nos. Tak jsem si řekl, že to bude obyčejná rýma, která u mne trvá tak tři dny. Celý den jsem smrkal, ale ještě to bylo jako vždy. To samé včera. Jenže dnes jsem vzhůru dvě hodiny a už jsem posmrkal jeden a půl balíčku kapesníků, smrkám snad každé tři minuty. Neznáte na to nějaký přírodní přípravek, který by nějak uvolnil dýchací cesty?

Nejlepší odpověď
anonym

Před pár dny se tu řešil ucpaný nos. Rady budou stejné – pokud to jde, postel, hlavu v teple, Eucasol (sprej s eukalyptem od Justu) nastříkat do ovzduší, tymiánovou mast od stejné firmy slabě natřít přímo pod nos, případně na čelo a jde-li to, proplachovat nos vincentkou. Když už je to ale takhle rozjeté, zašla bych asi k lékaři. Třeba se jen ujistit, že to není počátek virózy. Já to takhle kdysi podcenila a potom jsem na nemocenské byla 6 týdnů.

Další odpovědi
zl@tk@

Týká se používání papírových kapesníčků. Při rýmě smrkej do toaletního papíru – ušetříš. A pokud máš pod nosem odřenou kůžičku namaž infadolanem. Je to mast k nezaplacení a opravdu pomáhá.

briketka10

www.odpovedi.cz/o­tazky/nahla-ryma-co-pomuze

tady jsou dva odkazy z modré lišty, snad Vám pomůžou..

vitamín C, zinek, teplo, slaná voda, inhalace..

Drap

Říká se a ne nadarmo že neléčená rýma trvá týden až dva a léčená trvá 7 – 14 dní.
Přípravků je celá řada, ale když už je to takhle spuštěné, tak snad jen spousty horkého čaje, v teple, potit se, na uvolnění a zklidnění cest by mělo pomoct inhalovat spařený heřmánek.