Ruda

Jak na EEE jak napsat přehlasované a, o, u, A, O, U ?

Na stolním PC píši s použitím alt 132, alt 148 atd., ale na notebooku to nefunguje.

Nejlepší odpověď
quentos

na notebooku přehláska je vedle klávesy Enter, zrovna jako na stolní klávesnici. Možná bude nutno předtím přepnout mezi jazyky pomocí Alt+Shift, ale měla by být součástí českého.

Další odpovědi
led

na rozdielnú diakritiku používam cz, sk a us klávesnicu, dobre sa doplňajú a pri písaní len prepínam. Pomocou virtuálnej klávesnice môžem rýchlo nájsť aj iný zriedkavý znak