Avatar uživatele
pastel.ka

Jak na dražby domů, kde se draží podíly ?

Dobrý den. Dražby domů. Ráda bych věděla, pokud budu účastníkem dražby domu, kde se draží např. 1/2 jak se postupuje dál, abych mohla mít celý dům.Jak řešit druhého vlastníka, je možno podle odhadu jej vyplatit, nebo co kdyby chtěl vyplatit on mne, jako nového majitele? Vůbec tomuto nerozumím a pokud mi postup umíte vysvětlit Děkuji..občas se mi líbí nějaký domek, ráda bych jej koupila, zapojila se do dražby, složila zálohu, ale díky nepochopení podílů se toho bojím. Ještě jednou děkuji za vysvětlení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Chápete to správně. Pokud se nedohodnete předem s ostatními majiteli, tak kupovat podíly nemá žádný smysl. Proto jsou tak levné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChineLin

Celkem zásadní otázka je, jestli jeto dražba dobrovolná, nebo ne.

Pokud je to podíl zabavený třeba při exekuci/bankou, tak počítejte, že se s vlastníkem zbylé části asi nedomluvíte (bývá to příbuzný původního vlastníka), nebo určitě ne přátelsky.

Občas se to dělá tak, že se koupí levně podíl, pak si do části domu nastěhujete skupinku nepřizpůsobivých, a vlastník zbylého podílu ještě rád pod cenou prodá. To je ale praxe spíše gaunerů, kteří právě tyhle podíly v dražbách hledají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luxx

do podílu bych nikdy nešla… málokdy se stane, že se s dalším majitelem dá rozumně na čemkoliv dohodnout.. to je tak na přidělání si zbytečných problémů a nakonec se to může ještě prodražit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pastel.ka

Děkuji za Vaše odpovědi.

před 3262 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek