leader

Jak na dezinfekci bytu a jaké květiny jsou do bytu nejlepší?

Kamarád si pronajal byt ale byl ve špinavém stavu,byt jsme vytřeli a utřeli prach,kterého bylo spousta.Byt byl dlouho neobývaný,ale všimli jsme si že se na zdech vyskytují bílé centimetr dlouhé asi plísně.Utřeli jsme vše savem a vodou ale nevíme jestli to stačí.Jak byt komplet vydezinfikovat aby tam nebyly plísně a to samé s koupelnou,když tam bylo hodně špíny?

Potom chceme aby to v pokojích silně vonělo květinami.Jaké květiny použít k provonění/e­xistují ještě jiné věci jako vonavka do auta? Děkuji

Odpovědi
da ny

Je třeba zjistit příčinu vzniku plísní (nevhodné nebo žádné větrání, zatékání, vlhkost v koupelnách, neprodyšná omítka, byty pod střechou se špatným zateplením, střídání teplot, prosakování odpadu …).
V drogeriích se běžně prodávají přípravky (dezinfekční) proti plísním třeba i z řad výrobků Savo.
Na zcela běžnou údržbu domácnosti „stačí“ zmíněné Savo, Domestos případně Sanytol. http://www.sa­nytol.cz/
Zvláštní pozornost věnujte veškerému sociálnímu zařízení ;).

http://www.na­turabor.cz/ob­sah/plisne
http://www.na­seinfo.cz/stav­by-a-stavebnictvi/uprava-povrchu/jine-upravy/jak-na-desinfekci-izolaci-a-plisne-na-vnitrnich-omitkach

Silná vůně květin v pokoji = silná a nebezpečná chemie! (většinou v zásuvce),
jsou jí plé obchody, prodávají i v potravinách :)
Vyvonět v době nepřítomnosti, pak vyndat.
„Palte“ raději vonné svíčky (ovoce, květiny) a ještě z důvodu bezpečnosti položit na sklo nebo porcelánový talíř, misku apod. :)

Někdy je třeba seškrábat starou malbu, penetrace a vymalovat. Zápach (po cigaretách, domácích mazlíčcích) se rád drží ve zdech, kobercích , dřevěném obložení atp.

ivzez

S tou dezinfekcí radši pomalu, mohli byste dočasně odstranit následek,
ale příčina by mohla zůstat. Podle mne by bylo lepší najít příčinu (proč plíseň vznikla) a odstranit ji.

Koupelnu bych „vzala“ napřed octem, potom normálně umyla.

Květiny bych řešila až následně – po odstranění příčiny plísně,
plíseň by podle mne nesvědčila ani květinám.

Přiznám se, že nějaké vůně do bytu nemám ráda. Květiny
mám radši stálezelené nekvetoucí (nebo jen občas kvetoucí)…

iceT

No, asi bych pokud to jde sundala omítku, a znova vymalovala. Pro vůni existují vůně do elektriky.