bena

Jak na daňové přiznání z příjmu FO za rok 2012? (řádky 71, 73,…)

Příjem z roku 2012 je 52000 kč. Náklady uplatňuji paušální ve výši 60%. Zisk tedy po odečtení nákladů činí 20800 kč. Daň tedy vychází 3120 kč Jedinou uplatňující slevou na dani je sleva na poplatníka 24840 kč. Po odečtení slevy je daň z příjmu nula.

Pokynu k vyplnění řádků 71 a 73 mi přijdou zcela nelogické a nesmyslné.
Řádek 71 (Daň po uplatnění slev) – mám napsáno 0 kč. Řádek 73 (Sleva na dani – intuice mi říká, že by to mělo být 3120 kč) Dle pokynů bych měl napsat 0.

???

Nejlepší odpověď
anonym

Ty řádky jsou zcela logické. Řádek 71 je vyplněný, když máte skutečný příjem a daň Vám vyjde vyšší než základní odpočitatelná položka.
Další je řádek 72, což je tzv. „daňový bonus“.
Do tabulky č. 2 se vypíší děti, u nichž je na odpočet nárok (děti do dokončení vzdělání nebo studující do 26 let) a do řádku 73 přijde daň, která zbývá k zaplacení po odečtu daňového zvýhodnění na děti.
Nebojte, oni naši politici zase přijdou na to, že daňový systém jde nastavit progresivněji. Nejednou jsem vyplňovala daňová přiznání, kde tyhle kolonky nulové nebyly.
Vy do řádku 73 napíšete 0. Intuice Vás tentokrát jenom zkoušela.