Válek Petr

Jak na daně z příjmu?

Příklad:

Firma XY prodávající stavební materiál prodá sortiment za 10 000 Kč bez DPH. Aby zajistila kompletní servis zákazníkovi, objedná mu dopravu u externího přepravce za 3 000 Kč bez DPH. Společnost XY vystaví doklad zákazníkovi o celkové částce 13 000 Kč bez DPH.

Otázka zní:

Z jaké částky společnost uhradí 15 % daň z příjmu ?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Daň z příjmu, zaplatí ze svého příjmu. Co je na tom nejasného? Příjem firmy je zisk, z toho zaplatí daň. Příjem je snad jasná věc. Nemůžeš počítat jen z prodaného, ale musíš i zahrnout kolik stály všechny náklady. tj. nákup, prodej, doprava, režie, zaměstnanci, nájmy, obaly, stroje a zařízení. Ze zisku potom platíš daň.