Karelcz

Jak na dálku vyřešit převedení z ÚP na jiný ÚP?

Bydlím přechodně v jiném kraji a podle zákona musím na ÚP na kraje kde mám trvalé bydliště a to je prostě daleko abych tam jel osobně jen tak. A pak ještě každý měsíc.

Zjistil jsem, že je možné převedení. Jak tahle žádost má vypadat a jak to vyřešit na dálku? Nemusím doufám prvně stejně osobně někam zajít jako za dob krále klacka. Je možné poslat nutné doklady a formuláře spolu s žádostí o převedení rovnou na ÚP (kde mě přihlásí jestli to je nutné a rovnou převedou) kde mám trvalé bydliště a pak počkat na podklady a jít poté na ÚP, kde se zrovna nacházím? Děkuji.

Datovou schránku nemám, tak to mohu řešit jedině poštou. Děkuji za radu.
Nerad bych to řešit osobně a patlal se přes polovinu ČR protože někdo chce aby vše bylo osobně.

Zde je žádost které se podává při zařazení do evidence: https://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/formulare­obcana tak by snad stačilo to poslat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Na dálku to nepůjde. Budete potřebovat minimálně dvě návštěvy.
Registrace je možná pouze osobně, musíte při ní podepsat, že jste
byl seznámen se svými právy a povnnostmi.

Zaregistrovat Vás může jen pobočka v místě Vašeho trvalého pobytu. V den registrace od Vás jen převezmou vyplněné a podepsané formuláře a dají Vám termín k Vaší zprostředkovatelce. Teprve tam můžete požádat o „zprostředkování práce pobočkou v místě Vašeho skutečného pobytu“ (ten obrat si poznamenejte). Doložíte-li, z jakých důvodů se zdržujete v jiném místě, ÚP převod zařídí.

Někdy to trvá dost dlouho a po celou dobu
budete čekat i na podporu, kterou Vám pak doplatí.

Další odpovědi
Drap

Záleží pouze na příslušném UP, ale předpokládám že bez osobní návštěvy nepochodíš.