HakitoCZ

Jak na břišní svalstvo?

Hojte,
po jednom neúspěšném vztahu jsem zjistil, že když člověk posiluje tak se krásně odreaguje(dostanu se k věci).
Potom mě napadlo, že můžu zabít 2 mouchy jedním posilováním.
Pro nastávající možnou známost můžu posílit břišní svaly, abych mohl ukázat tzv. buchty nebo válce atp.
Takže, jsou sedy/lehy(bez podpěry na nohou) ta nejlepší a nejdostupnější varianta, jak si zpevnit a vytvarovat břicho?
(jasně, ještě dělam kliky a tak, necvičim jenom břicho, ale na tom to bude asi nejvcvidět)
Mám k dispozici dokonce posilovnu, ale většinu cviků bych raději prováděl „vlastní vahou“ než závažím, je to prý přirozenější a lepší způsob. (pro příklad je lepší ze začátku dělat kliky, než bench atd)
Díky za všechnu pomoc

Nejlepší odpověď
Valky

Sedy a lehy nedoporučuji, posilujete tím spíše stehenní svalstvo a blokujete si zádové nervy. Na toto jsou opravdu lepší buď posilovací stroje a nebo jiné cviky. Lepší variantou na sedy lehy je vlastně to, že když ležíte na zádech a nohy máte pokrčené, dejte kolena od sebe, tím se budete zvedat pouze pomocí břišního svalstva. Ale i tak si najděte více možných alternativ, protože tímto cvičíte pouze na jeden typ břišního svalstva… ;)