steipavka

Jak na brambory,které se strašně rozváří?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud je kupuji od soukromníka, vybírám podlouhlé, ne kulaté. V obchodě kupuji typ „A“ a snažím se o totéž..Samozřejmě je během vaření hlídám !
Zkušenost z dětství a funguje, kupodivu, dodnes i na ty přešlechtěné odrůdy ))

Další odpovědi
tom004

Záleží,na typu brambor,které vaříš.Tady,je něco o varných typech.

http://www.no­vakuchyne.cz/2009/06/­10/varne-typy-brambor-co-to-je-a-jak-jim-rozumet/
Doplňuji:
Dovolím si,jednu radu,pro ty,co to nevědí.Vaříte-li,oloupané,roz­krájené brambory,že jsou uvařené,poznáte,bez jakéhokoliv dotyku,pohledem­.Brambor,ztra­tí ostré hrany,na řezu,v okamžiku,kdy je uvařený.Hrany,jsou oblé.Léty,ově­řeno. :)

hanulka11

jedině je hlídat a vypnout včas , ale právě podle druhu brambor je používám potom na přípravů pokrmů
takové které se rozváří jsou dobré na kaši , pyré
jako přílohové si koupíš speciální odrudu
pak i salátové další odrůdu

takže je to prostě v druhu

salsa verde

Najdou se někdy ovšem i tak kulišácké brambory které se rozvařují ale ještě jsou tvrdé. Někdy mám obavu že nás markety cpou krmnými bramborami. A je fakt že koupit kvalitní a chutné brambory je problém. Aby po uvaření byly celé, nebyly černé za 10 minut a voněly bramborově.

atriplex

Nekupujte varné typy B,C, ale jen A. Já kupuju jen áčka a nikdy se mi nerozváří.