JájsemRaibek

Jak na aktualizaci telefonu?

Tak mi nějak nejde do hlavy sdělení:
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/cla­nek/jeden-z-nejoblibenejsich-mobilu-se-po-aktualizaci-promeni-v-nefunkcni-tezitko-40346763

přesněji cituji: „Lze nicméně předpokládat, že v dohledné době vydá nějakou další aktualizaci, která bude všechny problémy řešit.“ Ale má to jeden háček, kdy je v článku uvedeno že: „Jedním dechem je ale nutné dodat, že to jsou ještě ti šťastnější uživatelé – řadě majitelů totiž po provedení aktualizace nejde telefon vůbec zapnout ani nabíjet. Nereaguje údajně na žádné pokusy o oživení.“

Jak se dá aktualizovat telefon, který nereaguje a nejde ani zapnout? Že by výrobce poslal kouzelnou hůlku, kterou se nad telefonem zamává, aby se zapnul? :DDDD

Nejlepší odpověď
aliendrone

V principu jedině kabelem pomocí speciálního softu od výrobce, tedy KDYSI se to tak dělávalo u starších TLF s proprietárními systémy. Další podmínkou byl tzv. „servisní kabel“ (normální datový ti nestačil).

Všechny čínské telefony mají problémy s aktualizacemi, ale Xiaomi je doslova pověstné v této oblasti. Inu však víš, není nad čistý Androš. Všelijaké to MIUI je stejně jen přiblblý opruz, který většina lidí nepoužívá. Má totiž zajeté „googlí služby“ a trapné pokusy o přetáhnutí uživatelů na služby Xiaomi (jako jejich cloud nebo prohlížeč, přehrávač apod., které NIC vymazleného nepřináší, spíše NAOPAK jen samé potíže jsou k smíchu, bohužel častěji pro uživatele k pláči). :(

Hele, nedávno jsem známému řešil problém, který se vyskytuje u Xiaomi (po aktualizaci) snad již od roku 2018 a DODNES není fixnut, projevuje se STÁLE a také v podstatě znemožní normální používání telefonu! (týká se právě zhovadilých Xiaomi služeb).

Takže pokud to jde, vybírej telefony jen s čistým Androidem bez všelijakých nástaveb výrobce. (stejně spíš jen telefon zpomalují a nepřináší prakticky NIC užitečného). A Xiaomi se vyhni VELIKÝM obloukem! (Tím nechci říci, že jinak po HW stránce či poměru cena/výkon by to byly špatné telefony, jen to dementní MIUI spolu s pokusy o lanaření, které se neustále do všeho cpou jsou na přeshubu.) ;) :)

Další odpovědi
Pepa25

Vždyť píšou, že „PO provedení aktualizace nejde telefon zapnout“- prostě se raději nemá aktualizace na Andrid 11 pouštět, aby to nezamrzalo/ne­zamrzlo úplně.

elkon

Nikdo tě nenutí aktualizovat telefon, pokud normálně funguje. Stará zásada je, co funguje, to se nemění. Platí to jak pro PC, tak pro telefon.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JájsemRaibek

pepo a elkone:
Špatně jste pochopili otázku. Nejde o to, že PO to nejde. Jde o to, že výrobce vytvoří aktualizaci, která by měla tento krok opravit. Laicky řešeno, to co se nyní v aktualizaci pokurvilo, další aktualizací opraví.
Zajímá mě tedy jak opravit pokurvenou aktualizaci, když telefon nereaguje a nejde zapnout :D