Jak na agresivní děcka?

Dobrý den. Potřebuji z něčím pomoct. Dneska jsem byl s kamarádem venku a jeden kluk z naší školy (jmenuje se Daniel) chodí do 6 třídy a je asi o 3 hlavy menší než já ale strašně sprostý a dovoluje si na každého a pořád chce každého zbít. Dneska jsme ho potkali víc než 10 krát a vždycky na nás měl ty svoje blbé řeči a provokuje nás a prostě nám nedá pokoj. Chceme se ho zbavit,tak musíme jít trochu rychlejsi aby jsme se ho zbavili. Né že bysme měli strach,ale máme blbý pocit – nevíme co od něho čekat. Má při sobě i kamaráda,který nosí stylove oblečeni a je takovy „buzerantek s dětským hláskem“. Jinak se bojí ale když je s ním (pod jeho ochranou) tak si dovoluje a nadává nám. Jak se těchto lidí zbavit aby toho nechali nebo jak reagovat? Když ho zbiju,za tyden se bude chtít pomstít a pozve si bandu která mě dobije – když ho nezbiju,budu za blbce a budou si myslet že mám strach. Jak na ně? Děkuji předem moc za odpověd.

Nejlepší odpověď
Damiana

Předpokládám, že jde o spolužáka. Jste děti, navíc kluci, tak věci taky tak řešte. Dospělá řešení s ignorováním, přehlížením, žalováním (to je snad ta největší trapárna) a domluvou si nech na „až budeš velkej“. Tohle na tyhle zmetky neplatí a budeš fakt jen za blbce.
Píšeš, že strach z něj nemáš… Až zase začne prudit, tak ho chyť pod krkem (jsi o tři hlavy větší, tak máš převahu ne?:-) a řekni mu, že jestli nepřestane mít blbé kecy, dostane prostě přes držku. Řezat ho nemusíš, jen ho srovnat a mít před ním respekt. O to jde.

Další odpovědi
mojitek

Braník to sice myslí dobře,ale na takovýhle typy jako je ten spratek tahle taktika prostě fungovat nebude. Jsem taky proti násilí,ale někdy to prostě nejde jinak než silou,bohužel. Tím že ho budeš pořád takticky ignorovat docílíš toho že on si bude jistej tím že se ho hodně bojíš-a budeš jeho terčem pořád ,nenechá tě být a stejně konflikt dřív nebo později nastane,tím si bud jist. Jestli on si je jistej s tím svým kamarádíčkem,tak si prostě pozvi svýho nějakýho staršího kamarádíčka a vysvětlete jim oboum kdo je tady pánem a co se smí a co se nesmí s tím,že jestli ještě budou mít problém,tak že vás je víc a jednoho po druhým si je pořádně podáte.Na takovýhle týpky prostě nic jinýho neplatí,oni se řídí zákonem džungle.

zjentek

stejnou mincí ..splácí se stejnou mincí

iceT

Mimochodem,ve které třídě jsi ty?Předpokládám,že jsi o něco starší než osoba,o které píšeš,to by nebyl asi o tři hlavy menší.Bít slabšího(i men­šího)je zbabělé,ale netvrdím že jím jsi.
Ignorace by měla zabrat spolehlivě,navíc když bude sám,je snazší mu pohrozit,aby tě nechal na pokoji,zvlášť když jsi větší.
A jinak také platí-pes,který štěká nekouše.

anonym

Někdy je dobře mířená facka nejpádnější argument k pochopení. Tenhle typ hajzlíků provokuje úplně úmyslně s tím, že když dostane, tak si poběží stěžovat, žes ho zbil. Chce to svědka (Tvého). Tohohle Daniela zkus upozornit, aby mluvil slušně a přestal otravovat. Možná bych si počkala na jeho matku nebo otce a řekla jim, že se s ním nechceš prát, ale že Ti nedá pokoj a pořád Tě obtěžuje. Nepodceňuj něco takového, vyhneš se tím případným následným problémům. Tohle není zbabělost. Za mých mladých let by takový hajzlík skončil ve sborovně a vrátil by se s červeným obličejem. Být sprostý před dospělými mimo školu by si nedovolil, protože první dospělák by mu dal pár facek nebo pohlavků.
Dnes je jiná doba. Existuje kult šikany a linka ohrožených dětí.
Srovnala bych ho bez nejmenších diskuzí, jenom bych mu nejdříve dala šanci, aby se vzpamatoval a dal pokoj. No a potom bych ho bez výčitek svědomí „ohrozila“.

sevos

Jedinš možnost,proples­knout ho.
Doplňuji:
Oprava jediná

Braník

myslím si osobně ,že bitka cenu nemá,bylo by lepší ho ignorovat a dát mu to zjevně najevo,když si domluvit tímto způsobem nedá,nezbývá než se s ním utkat a ukázat mu ,kdo má na to!bud vždy nad věcí a nenech se vyprovokovat