Avatar uživatele
paul1

Jak myslíte, že dopadne referendum o vystoupení Skotska ze Spojeného království?

Referendum o tom má být příští rok. Nevěděl jsem, že Sean Connery na protest, že jeho rodné Skotsko odmítlo vystoupit ze Spojeného království, žil na Bahamách.
Doplňuji: Já si myslím, že před časem nastartované rozdělování státních útvarů jen pokračuje.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, Gonfaloniér, Ametyst, Hufnágl před 1235 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jestli si dobře pamatuju, tak poslední referendum o odtržení dopadlo dost těsně. Teď je ale ve hře Brexit, a to se Skotům nelíbí a chtějí zůstat součástí EU. Takže je to jasné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Jako vždycky. Mají ho každou chvíli. Zbytečnost, tyhle ty jejich referenda.
U S. Irska bych měl větší „obavy“, ale ani tam nic nehrozí.
Seana Conneryho jsem měl hodně rád, jeden z mých vážně oblíbených herců, ale z tohoto úhlu pohledu to byl za mě vždycky vůl. (Sorry, o mrtvých jen dobře). Jeho Skostská zarputilost.
Sean Connery byl celkově dobrý i z jeho znalostma, vzděláním, různými názory… ale jsem proti, aby se herci, zpěváci a sportovci, jakkoli motali do politky. Díky své popularitě mají velký vliv na lidi (na některé až fanaticky), mají tím pádem velkou zodpovědnost, tak ať se (veřejně) nevyjadřují k tématům, kterým nerozumí a neovlivňují dav, který udělá cokoli po jejich dementních příspěvcích na soc. sítích. (nemyslím teď Conneryho, ale ty populární ikony všeobecně). Neznalost od některých herců atd., je z jejich příspěvků úplně očividná a někteří přímo nabadají ty své fanoušky, aby dělali to a to. Skutečně píší „jdětě volit toho“ nebo „nevolte toho.“ Udělějete tohle, podepište tamto, jděte (demonstrovat) támhle… -_-

Kdyby se Skotsko přece jen odpojilo, tak jen jejich mínus. Po odpojení se z nich stane republika, takže už tím by si to pokašlali. :D A jako malinký státeček Skotsko pak nic nezmůže (hlavně jako republika), bude na tom hůř a nikdo (ani „svatá“ EU) ho nezachrání od slabé ekonomiky, malé moci, žádného vlivu a zranitelnosti (nyní má celkem vliv – co je součástí VB. A těch všelijakých výhod, který požívá…).

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Dopadne šul nul!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Filmové hvězdy, coby milionáři, vždycky vidí svět jinak než obyčejní lidé, co denně vstávají do práce. Proto ti milionáři nemají žádné právo nikoho školit. Myslím, že referendum dopadne těsně proti odchodu. Není mi jasné, z čeho bude Skotsko financovat svůj provoz, kdyby Westminster neposílal peníze. Nicola Sturgeon,premiérka, zkrátka říká lidem jen polovinu, druhou polovinu (trable) zamlčuje. Ostatně vždycky se ptám, co to může být za samostatnost uprostřed EU, kam Skotská národní strana chce.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pro Skoty kladně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alik360

Už vidím jak se za deset let bude učit 40tisíc státu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Vidím, že se moje odpověď nelíbila, proto přidám ještě více šeredných faktů, proč ne: Nicola Sturgeon dnes prohlásila, že jako poděkování zdravotníkům, sestrám i doktorům, co se zasloužili o zvládání koronaviru, přidá každému 500 liber. Už volá Borisovi, že potřebuje peníze. Můj komentář je: „Krásné gesto. Neblíží se náhodou volby ve Skotsku? “

před 1235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek