musak

Jak můžu zpochybnit rozsudek který nabyl právní moci a je soudem špatně odsouzen

Tato otázka se týká nájemní smlouvy se smluvním nájmem který nebyl v rámci dobrých mravů sjednán.

Nejlepší odpověď
standa

Netuším co jste myslel větou, že „nájem nebyl sjednán v rámci dobrých mravů“…, ale mohu vám sdělit, že pravomocné rozsudky lze ´napadnout´ tzv. mimořádnými opravnými prostředky, kterými jsou v případě v civilních řízeních:

  1. dovolání
  2. návrh na obnovu řízení
  3. žaloba pro zmatečnost

Protože se však bez asistence advokáta neobejdete, je v tuto chvíli nadbytečné vás seznamovat s detaily jednotlivých mimořádných opravných prostředků.

Obraťte se na advokáta, který vám doporučí další postup a hlavně vás bude zastupovat při následném soudním řízení…

Další odpovědi
Miroslavst

Bohužel, rozsudek nabyl právní moci a tudíž se nelze odvolat. Takže zpochybnit nelze.
Jediné co mě napadá, ale nevím zda by to šlo v tomto případě, je možnost dovolání, ale o tomto rozhoduje soud.

milášek

Můžete podat protest ke krajskýmu soudu,ale bez advokáta si nepomůžete,jestli nemáte na advokáta podejte si žádost k soudu na přidělení advokáta exofo,máte na to nárok.Držím Vám palce,aby Vám to dobře dopadlo.!!!!