Meri

Jak můžu zmenšit velikost videa?

Mám minutové video, které je ve full HD, rozlišení je 1080p a má velikost 110 MB. Nevíte jak můžu to video zmenšit bez toho, aby se změnilo rozlišení ?

Nejlepší odpověď
beer

Komprimací, převodem do menšího formátu.
Format Factory, Any Video Converter… je to ho víc, česky a zdarma.
Více na netu, např.:
http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/for­mat-factory/
http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/any-video-converter-vic-nez-pouhy-konvertor/

Další odpovědi
Michal Kole

Ve VirtualDub příkaz Resize video

RedC22

Zkomprimovat pomocí jiného kodeku. Dnes je jeden z nejlepších kodeků x264. Jako software jsem kdysi používal VirtualDub. Pozor: Kodek při komprimaci obsahuje hromadu voleb. Pro optimální výsledek musíš vědět, jak ho správně nastavit. A to vůbec není legrace, protože musíš alespoň tušit, jak ty kompresní algoritmy fungují.

Pokud vím, existují ale programy, které tento proces zjednodušily až na kost. Matně si vzpomínám, že jsem kdysi párkrát použil Auto Gordian Knot. Ten je uživatelsky hodně jednoduchej. Ovšem nevím, jestli umí to, co potřebuješ.

S kombinací VirtualDub + x264 lze určitě dosáhnout lepších výsledků. Vzhledem k tvému dotazu ale nedoporučuji.