Miroslavst

Jak můžu přijít z budoucnosti do současnosti…?

tentokrát bez filmu. Jak můžu přijít z budoucnosti do současnosti, abych zničil něco, co má za následek, že budu v budoucnosti potřebovat, abych to v minulosti napravil?

Pokud to přeci nyní zničím, tak ta budoucnost, abych to potřeboval zničit přeci nebude?

Příklkad: Jak se já můžu vrátit z budoucnosti, abych zabil svého otce než se narodím. Pokud ho zabiju, tak se nenarodím a nemohu být v budoucnosti?

Takže jak mohl Conor poslat terminátora, aby zničil chip. Pokud chip byl zničen, nemohl být terminátor a conor neměl koho poslat. Nebo to furt nechápu?

A prosba: Nemlaťte se tady, nenadávejte. Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

sci-fi

Další odpovědi
Bunnik

Nad tím přemýšlím snad u každého sci-fi/fantasy, ve kterém se toto téma objeví. V Harrym Potterovi (třetí díl, Vězeň z Azkabanu) je to promyšlené do detailu. Tam jakoby přítomnost počítá už věcmi, které se změnily cestováním do minulosti. Např. v přítomnosti něco trefí Harryho kamínkem do hlavy. A pak, když se vrátí do minulosti, hodí po něm Hermiona teprve ten kamínek… ale jinak jsem našla fórum, kde se to taky snaží vyřešit. Viz odkaz.

Zdroj: http://www.al­debaran.cz/fo­rum/viewtopic­.php?t=1256&sid=74f72586­12e8238932a9645cfb840849

ReHu

Nalij si nějaký mok, třeba tě vysvětlení pak napadne.

mojitek

nemlatime se,pouze George,ktery prisel z minulosti me prisel sprovodit ze sveta tak se jenom brááánííím

FOG

Proste rano vstanu a oparim se cajem a mam to od Macourka.

vagra

S tou otcovraždou-to není úplně nejvhodnější příklad.
Proč bys nemohl zabít otce?Jednak se to nedělá a pak-říká se,že-matka je jistá,otec nejistý.
Kdoví, koho bys to vlastně zabil!/Mimocho­dem,nenavádím,a­le s matkou by to byla tutovka/
Pěkně jsi to zamotal! Odnesl by to otec,ale někoho úplně jiného!Ten někdo,by se nenarodil,a......!
To už jsme ale v realitě-zase by to odnesl někdo úplně nevinný.
Ne,to není ten správný příklad!

Bumerang

V tomto Vám může někdo těžko dát odpověď, neboť nic takového nebylo zdokumentováno (z principu to naše společnost ani neumožňuje [myslím tu dokumentaci]), ale třeba Stephen Hawking prezentuje teorii, kdy pro všechny možné kvantové stavy všech částic existuje odpovídající vesmír. Tzn., pro všechny „varianty života“ existuje příslušný vesmír. Při Vašem „cestování časem“ byste se mohl přesunout do vesmíru, který je ve stejném stavu jako Váš vesmír před daným časem, Vám by se tedy jevilo, že jste se posunul zpět v čase. Tam byste svého otce mohl zabít, ale Vám by se nic nestalo, protože jste tam „navíc“, ale Váš duplikát (ten který by vzešel z otce, kterého jste zabil), by nevznikl.

K Vaší otázce ohledně Terminátorů – ve třetím díle terminátor v podáního Arnieho S. odpověděl na otázku: „A musí se to stát“?
A.S: „Musí, Soudný Den je neodvratitelný“. Tzn., při zničení chipu „starého“ terminátora, se Soudný Den pouze oddálil, nikoli odvrátil. Tvůrci si předem ujasnili, že technologie jednou (přes všechny překážky), pokročí natolik, aby byla schopna samostatné inteligence.