Avatar uživatele
hrobar185

Jak mužu pracovat hned po vyučení ?

Teď jsem se vyučil a od pondělí chci jít pracovat jako truhlář do díny (místo už mám) mužu jít pracovat hned na plný uvazek a nebo to nejde protože jsem ještě studentem přez prázdniny ? Když bych byl student jak se mužu nechat zaměstnat aby to bylo legální ? Děkuji předem za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Damiana před 4313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Složením učňovských zkoušek jsi přestal být studentem a můžeš se klidně nechat zaměstnat, jen pokud ti ještě není 18 let, musí pracovní smlouvu podepsat rodiče. Jak já ti závidím, taky jsem se chtěla vyučit truhlářem, jenže rodiče mne nahnali na průmku a mne to dodnes mrzí ( už 50 let ), ale stejně si pro sebe truhlařím 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Nevím zda se něco změnilo, ale dcera když ukončila školu nenechala si žádné prázdniny a hned nastoupila do zaměstnání na plný úvazek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Můžeš nastoupit do zaměstnání bez obav. Studium jsi ukončil, vlastníš výuční list, takže není důvod, proč se nezapojit do pracovního procesu.
Velmi si cením tvého postoje, též toho, jak jsi schopný, postarat se o svou budoucnost hned po ukončení školy. Dříve to sice bylo „normální“, ale při současné přemnoženosti parazitů, které rodiče do práce nedostanou, ani když jim seženou flek sami, je to opravdu obdivuhodné. A o šikovné řemeslníky je nouze. Je vidět, že tě práce baví. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek