uccello

Jak můžou tyto aplikace legálně projít do Google obchodu?

Prochází aplikace nějakou kontrolou, než je nabídnuta na Google Play? Uvedu příklad. Stáhnete si třeba nějakou jednoduchou plošinovku nebo karty a ono to žádá o přístup do seznamu kontaktů, telefonních hovorů atd. K čemu to ta aplikace potřebuje? Takové bych automaticky posílal zpět vývojáři. Jakákoliv hra může maximálně chtít síťovou komunikaci v případě, že obsahuje mulťák nebo hardwarové řízení na vibrace a efekty, ale nahlížení do hovorů a zpráv, to už je fakt drzost.

Odpovědi
odik

Nikdo Vás ale nenutí je stahovat! Windows a Apple aplikace kontroluje, Google ne = když dáte povolení odesílat SMS, tak může klidně aplikace sama posílat SMS na premium čísla …

PS: Přístup k telefoním hovorům může chtít, aby v případě příchozího hovoru pauznula hru … práva tam jsou sjednocená do určitých bloků, a tak dáváte kvůli jedné operaci svolení pro víc činností a je už na vývojáři, jak toho využije …

Gifos

To co píše odík není úplně prava. Google dava aplikaci destavat přes speciální algoritmus ( utajený, kvůli bezpečnosti). Stejně je lepší si dávat pozor, čísta recenze pod aplikcí a hlavně si NAISTALOVAT ANTIVIRUS – někdo si řekne, že na telefonu je to zbytečností, ale opak je pravdou.