RyuzakiKate

Jak můžeme onemocnět štítnou žlázou?

Samozřejmě, že je to ovlivněno hlavně geny, ale zajímalo by mě, jestli to jde nějak ovlivnit a pak následně léčit, protože si pamatuji spolužačku, která na to onemocněla a pak vypadala jako buřtík…
Doplňuji:
Pro www: Soráč, jsem to špatně zformulovala, jistě, že jsem to myslela tak, jak to říkáš ty, ano, stydím se, prosím nesměj se mi :D

Nejlepší odpověď
anonym

Onemocnení štítnou žlázou jsou zaviněna nedostatkem jódu v organizmu. První laické léčení jsou jódové obklady na krk. Je třeba jíst dostatek mořských ryb a listovou zeleninu, která ke vstřebávání jódu organizmem přispívá.

Další odpovědi
hanulka11

Ve štítné žláze se hromadí jód z krve a podílí se tak na tvorbě hormonů a záleží na každém jedinci jak jeho tělo pracuje.Podle toho jsou nemoci …buď zvýšená nebo snížená funkce .
Obě jsou potřeba léčit sice to dlouho člověk na sobě třeba ani nepozná .
U žen vznikají hodně poruchy ŠŽ po porodu, kdy jsou hormony rozházené a tělo než se srovná chvíli to trvá…

www

Onemocnění štítnou zkázou je nesmysl!!! 😁
Existuje onemocnění štítné žlázy, více zde:

Zdroj: www.ordinace.cz/cla­nek/stitna-zlaza-a-jeji-choroby/

štamgast

Třeba z radiace.