fg

Jak může zreznout vnitřek mikrovlnky?

Našel jsem mikrovlnku u jednoho paneláku.Pod talířem je to celé zrezlé.A zbytek dobrý.Jak se to může stát v obyčejným bytě?

Nejlepší odpověď
terry

Přece když se mikrovl. ohřívá, je uvnitř vlhko. Pokud není větraná, aby brzy vyschla, je to reálné. Smalt se oprýská.

Další odpovědi
hanulka11

zřejmě se pod talířem hromadila sražená pára a nikdy ji nečistili, nevytřeli a proto se to mohlo stát

Mapel

Každý kov může zreznout. Záleží na povrchovém ošetření. Veškeré vlivy jako je teplo, agresivní látky narušují povrchovou úpravu. Pod talířem se mohou usazovat organické nečistoty, které se při zapnutí mikrovlnky ohřívají a agresivně působí na povrchovou úpravu kovu. Obyčejný byt na to nemá vliv.