Jak může zbankrotovat stát?

Nejlepší odpověď
dědapetr

https://www.go­ogle.cz/search?q=chig­ger&sa=X&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&ei=YBDaU6yP­Do2O7Qa_rYGYBA&ved=0CB4Q­sAQ&biw=1440&bih=775

Další odpovědi
marci1

Argentina se podruhé za 12 let dostává do stavu insolvence, protože nevyplatila držitele původních nerestruktura­lizovaných argentinských dluhopisů. Ti po bankrotu Argentiny odmítli přistoupit na podmínky restrukturalizace a požadují po Buenos Aires plnou hodnotu dluhopisů soudní cestou.
Argentinská vláda žádá odklad dřívějšího soudního verdiktu z roku 2012, který zemi nařídil vyplatit žalujícím vlastníkům původních dluhopisů 1,33 miliardy dolarů (27,1 miliardy Kč) plus úroky dřív, než vyrovná splatnou částku vlastníkům restrukturali­zovaných dluhopisů. Konečná lhůta 30 dnů pro úhradu vypršela ve středu o půlnoci newyorského času, tedy dnes v 6:00 hodin SELČ.
Podrobněji ve zdroji :

Doplňuji:
Omlouvám se, že mě napadla Argentina, když se ptáš všeobecně na jakýkoliv stát.

Zdroj: http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/argentina-v-platebni-neschopnosti-jednani-s-veriteli-zkrachovala/1107528

zjentek

tak, že sám sebe rozprodá soukromým subjektům, které jej rozmontují na části ..načež se nastolí režim, kterej ty subjekty znárodní, aby stát mohl zůstat zachován. Tyto subjekty i stát ovládají vesměs stejní lidé ..oboustranně je to krádež, které se tyto zájmové skupiny dopouštějí na úkor přírodního bohatství a ostatních občanů daného státu.
Doplňuji:
dědapetr nominace!

Inspektor

Možností je více.Třeba jednou z nezmíněných zde,je prohraná válka.Když třeba jeden ze států vloží plno peněz do války kterou prohraje a nakonec se ocitne téměř bez peněz.Také třeba když se stát po prohrané válce rozpadne.Nebo nový režim ve státě,v případě že nová vláda odmítne plnit závazky předchozí vlády.

arygnoc

takisto ako občan, firma – nie je schopný utiahnuť svoje náklady – mzdy, dôchodky, infraštruktúru, dlhy, úroky z nich, …

:-Q

Pepa25

Asi mně něco uniká, ale nedá mi to: proč je „nejlepší odpověď“ mimoběžný odkaz na vyhledávání Googlu?

led

Pokiaľ výdaje firmy sú vyššie než príjmy a majetok nie je schopný pokryť tento záporný rozdiel, firma sa dostáva do platobnej neschopnosti (insolventnosť) a vyhlasuje bankrot. Jediná záchrana pred takýmto bankrotom je zmena hospodárenia firmy. To isté sa môže stať aj štátu – je to taká veľkofirma.
Spomeňme si len na nedávny skorobankrot Grécka.