MSN

Jak může z funkce odstoupit člen dozorčí rady volený zaměstnanci?

Zaniká jeho členství s koncem pracovního poměru?

Odpovědi
Funna

volený zaměstnanci?…pokud vím, tak dozorčí radu i představenstvo volí akcionáři…a změnou zaměstnání členství nekončí…ale buď podá „demisi“ a proběhnou nové volby, nebo tam vydrží do konce období, ale nebude nic dělat…což teoreticky taky jde…

Korelice

Ne, koncem jeho pracovního poměru by jeho členství zanikat nemělo… Byť byl zvolen jako zaměstnanec… Ovšem jde o to, jak byla uzavřena příp. smlouva – zde by mohlo být podmíněn odstup z dozorčí rady.

Btw:
Ve velkých korporacích bývá zvyklostí že si zaměstnanci „volí“ na určité období své zástupce, které potom vedení společnosti uvede do dozorčí rady.

MSN

Ano, koncem PP tedy členství nekončí, jak může podat demisi?
Je nějaká možnost jak se ze členství vyvázat?