Jak může vzniknout filmové nebo společnosti škoda, když DVD nebo CD pro určitou zemi nevyjde?

Nějaké DVD s filmem nebo hudební CD je dostupné třeba pouze pro Ameriku. Pirát se se nějak k tomu CD dostane a hodí ho někam na download server. Jak může společnost vyčíslit škodu, třeba pro Evropu, když třeba v Evropě CD, DVD vůbec nevyšlo. Ať jsou rádi, že se i Evropští diváci podívají, poslechnou, možná se jím to zalíbí a budou chtít další album nebo pokračování filmu a třeba si ho někteří i koupí.

Nejlepší odpověď
Terryle

Protože každý si přece může CD/DVD objednat z USA po internetu, nebo si pro něj zajet, a každý by to zcela určitě udělal! Jenomže ten prevít pirát to překazil.
Není nic scestnějšího, než tyhle úvahy. Jenomže společnostem se to těžko vysvětluje.