huxa

Jak může vůbec mít strana Zemanovců na propagačním materiálu k volbám napsané „ZASTAVILI JSME KALOUSKA!“?

Jednak to je lež jak tiskne, druhak jim to určitě Miroslav Kalousek neschválil.
Dále vím, že je vás tu hodně levičáků, takže bych vás chtěl požádat o vysvětlení jejich volebního slibu „prosadíme zákon o progázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálního, tedy nakradeného majetku“
Jednak pokud si vyrobím doma pervitin, je to můj nelegální majetek, ale ne ukradený. A jak by to vlastně fungovalo? Nedokážeš nám, že tento majetek si legální získal, vezmeme si ho? To by byla jakási presumpce viny, ne? Dále ČSSD píšou o kšeftech Věcí Veřejných. Straně, která se musí skrývat za bordelem jiných stran bych rozhodně hlas nedal. A ještě jedna otázka-Chcete, aby se o vás stát staral, nebo se chcete starat o stát?

Prosím o nemazání, záleží mi na vašich odpovědích. Osobně to vidím, že dalších 20 let ztratíme hloupým kolotočem levice-4 roky, pravice-4 roky, levice 4 roky, pravice 4 roky a dokud se nenarodí jistá „osvícená“ generace, půjde to od pěti k nule.

Nejlepší odpověď
www

Jak sám vidíš, tak může.
Zdali právem/neprávem je otázka jiná a strany se pak navzájem často po volbách žalují. Je to celé jen otravný tyjátr ☹
Zkušenost
Doplňuji:
A k té nule do jde už dávno.
Podle mého názoru ani letošní volby ať dopadnou jak dopadnou, stejně nic podstatného nezmění. Změna přijde až po opakované generační výměně jak politiků, tak i orgánů v trestním řízení, soudců ap.

Další odpovědi
anonym

Huxo, jsi ještě příliš mladý a zřejmě i nezkušený, když předvolební kampaň bereš tak vážně, že očekáváš, že všichni její účastníci se budou chovat slušně a zodpovědně. Politika není slušná a když se podíváš na výsledky porevolučních voleb, tak nejspíš dojdeš k závěru, že to nebylo ani o zodpovědnosti. A to máme od „sametové revoluce“ konečně možnost volit svobodně a demokraticky. Jenže ono není příliš koho volit. Kdo jednou padne do politických soukolí, ten brzy pochopí, že jediná šance je „bučet se stádem“, jinak na něj praskne „nějaká špína“ a jde od válu. Letos se poprvé účastní voleb rómská strana. Z té bych měla obavy, protože se obávám, že Rómové budou mít účast ještě vyšší než komunisté.

Bude třeba ještě asi hodně času, než občané vyzrají natolik, aby přinutili politiky pracovat pro občany a blaho státu.
Máme dokonce stranu tak chytrou, že slibuje zrušení daně z příjmu a dalších 4 daní. Proboha!!! A z čeho potom bude tahle republika fungovat?
Prostě se uklidni a uvědom si, že v rámci mimořádných voleb pouze prošustrováváme zhola zbytečně další peníze, které zase budou někde chybět.
Volební zákon je vytvořen tak dokonale, že jsou strany, které i kdyby volby s maximální převahou vyhrály, tak nakonec obsadit nějaké rozhodující místo nemohou, protože po volbách se utvářejí „koalice“. Je to pěkně hnusný výmysl. Prostě politici opět vymysleli způsob, jak nerespektovat názor občanů.

Na rozdíl od Tebe jsem názoru, že smazáním otázky nepřijdeš o nic Ty, ani nikdo jiný.
Doplňuji:
Huxo, tak já myslela, že z mé odpovědi lze pochopit to, že starat se o pravdivost postojů volebních lídrů je docela nesmyslné. Před volbami se u nás prostě lže a mlží. Proto si mohou Zemanovci dovolit prohlašovat lži, může se házet špína, která některé z kandidátů může nenávrtatně poškodit.
Kde není žalobce, není sloudce. A u nás se lež, přetvářka a nepoctivost natolik prokořenily do společnosti, že bude mnoho let trvat, než se něco změní k lepšímu. A nic se nezmění, pokud nepravosti nebudou pranýřovány.
Tvrdit v rámci předvolebního boje, že některá z kandidujících stran prosadí nějaký zákon, je naprostý nesmysl. Strany se mohou o prosazení nějakého zákona zasadit, postarat, mohou jej navrhnout – nemohou ale tvrdit, že jej prosadí.
Bylo by záslužné konečně rozklíčit, kde přišli politici ke svým majetkům. Nemá to ovšem smysl až teď. Chce to vrátit se k roku 1989 a začít u těch skutečně velkých podvodů. Obávám se, že ty ale už budou bezpečně zahlazené nebo promlčené.
K poslední T vcé otázce asi tolik: chtěla bych, aby se tento stát staral rozumněš k lidem, kteří jeho starostlivost skutečně potřebují, aby dokázal spravedlivě posoudit hranici takové potřebnosti a aby se postaral o takové podmínky pracujících, aby na pomoc státu nebyli odkázáni. Hodně lidí, kteří celý život poctivě pracovali, ještě stále pociťuje jako morální újmu požádat o jakýkoliv příspěvek sociální odbor a raději žijí ze svých úspor. Pravda na jejich úkor nezostyšně čerpají dávky ti, kteří třeba nikdy na práci ani nesáhli. A tady by měla být jasná hranice.
Takže jsme tu pomudrovali, nestydím se říct, že pochatovali, a znovu uvádím – bylo by vhodné celý dotaz smazat.

Kotja

Třeba Kalousek někam šel, oni se ho zeptali kolik je hodin, on se zastavil a řekl jim to.

Luuu

Řikáš si o strašný hejty, 😁 pevný nervy přeju a doufám, že někdo odpoví na to, na co se skutečně ptáš, taky by mě to zajímalo 🙂

mosoj

hatla patla ...... Bylo by dobré si to v hlavě trochu srovnat.

Jsemtady

Cssd voli lidi kterym se nelibila politika ODS a TOP, nezjistuji uz ze v minulosti se tato strana chovala stejne. Politiku nesleduji a uveri teda pocitu ktery z te strany maji diky mediim ktere casto uverejnuji placene pr clanky.
Kdo to trochu sleduje voli jine strany.
Osobne budu volit Okamuru. Jedinej clovek kterej se neboji rict pravdu otevrene a hlasa ji uz dlouho viz jeho blog, youtube a stranky Usvitu. Jsem rad ze se takto rozhodlo i mnozstvi mych znamych. Ale mam tam holt i lidi co voli cssd a nebo komunisty a je tezke jim to nejak rozmluvit.

anonym

Tak ty Tvoje otázky jsou na dlouhou debatu a nelze na ně jednoznačně odpovědět.Ale zeptej se lidí, kteří mají už nějaké zkušenosti, jak Ti odpovědí.
Já zásadně nevolím podle programů, ale podle toho jak kdo mě v předchozích letech zklamal a jak se choval.Ze začátku svobodných voleb jsem volil ODS, zklamali mě, pak jsem volil ČSSD, také mě zklamali, při minulých volbách jsem volil VV a také zklamali (respektive odpadlíci si založili stranu, KTEROU NIKDO NEVOLIL).
Takže, i když jsem na ně x let nadával, tak dneska budu volit komunisty, protože zatím ještě ve vládě nebyli, tudíž neměli jak zklamat nebo se ukázat jako lepší.
A za jejich vlády, sice bylo špatně, ALE NYNÍ JE JEŠTĚ HŮŘ, PROTOŽE KOMUNISTI SE DOKÁZALI POSTARAT O PRACUJÍCÍ TŘÍDU (TEDY O TY CO DĚLAJÍ RUKAMA, TUDÍŽ VYTVÁŘEJÍ HODNOTY).
Dnešní vláda a všechny strany jdou na ruku všem, kdo nepracuje poctivě (zákony se dělají právě pro ně, protože kdo ukradne 1000 Kč je potrestán, ale kdo ukradne x milionů, tak toho KLAUS omilostnil).
Tenkrát se říkalo KDO NEKRADE OKRÁDÁ RODINU, ale to byly jen drobné krádeže (pytel cementu, atd).Dneska to platí dvojnásob, akorát už se nejedná o 1 kus něčeho, ale o celý vagon a tito lidé za to POTRESTANÍ NIKDY NEJSOU.

huxa

ocko-mě vážně zajímá váš názor :) beru to stejně vážně jako cokoliv jiného, takže téměř vůbec. Vytváření koalice beru stejně jako ty za nesmysl, podobně, jako když Nečas odstoupil skrz jistou aféru a s ním musela padnout celá vláda (přičemž se zachoval zodpovědně jako muž, který vzal na bedra činy, které udělal, narozdíl třeba od Babiše, který má daleko větší aféry na zádech a ještě si založí stranu a kandiduje také).
Nicméně, ještě nikdo na mé otázky neodpověděl.

huxa

Luuu-to výborně demonstroval mosoj :)
www-ano, to už bylo jestli si dobře pamatuji minimálně v minulých volbách, čím dál víc se ale tyto strany cpou i na internet a poté si platí obtěžující reklamy, třeba na Facebooku, no ať, ovšem na co se ptám mě dost zajímá, snad bude mít strana Zemanovců i inteligentnější jedince, než je mosoj, kteří dokážou na mé dvě? tři? otázečky odpovědět a ne pouze urážet ostatní :) Rád bych slyšel od voličů levice nebo třeba i pravice, jako by to vysvětlovali vlastnímu dítěti, „mamí, proč volíte ty pány, co nadávají na ostatní?“ „Tatí, nejsme mi přece stát, takže to by znamenalo, že ho tvoříme my a takže se pořád někdo musí starat o někoho, když ten druhý chce penízky, že jo, tatí?“