Avatar uživatele
zjentek

Jak může uškodit jedlý olej v záhonu?

To by mě tedy vážně zajímalo. Jak může uškodit třeba 10l řekněme olivového oleje konví rozlitého v pěstěném záhonku například 2×2 m s patnácti keříky cherry rajčat, například. A aby mě někdo nenařkl pro nedostatek informací a že není možno odpovědět, čili mě křivě neobvinil z marné otázky, uvedu ještě, že rajčata byla olejem zalita jen do půdy, necákalo se po listech ani stonku a keříky ještě neplodí, jsou na to ještě příliš mladé. Další detaily pro upřesnění mě už nenapadají (třeba mě někdo na něčem přeci „nachytá“) a jsem si moc dobže vědom, že olej do kompostu nepatří a že škodí životnímu prostředí. Víc ovšem ve výše uvedených souvislostech nevím, proto se v otázce jasně ptám. Děkuji.


Ad Drap: Deset litrů kapaliny vylitý na plochu záhonu 2×2 metry smočí hlínu do hloubky tak 1 cm MAXIMÁLNĚ a takhle zničím mikroflóru nebo výživu pro rostliny v záhoně? Přece olej není herbicid, ne? Tak jak je to? Tady je velmi těžké se dozvědět cokoli, co není „všeobecně“ dáno.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1168 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Midoc

Jedlý olej se do půdy nelije. Může způsobit, že rostliny zežloutnou a uschnou.
Použitý olej patří do speciálních popelnic na olej, nebo do sběrného dvora.
Může posloužit k výrobě biopaliv, bioplynu, nebo bioplastů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Žádný olej do půdy nepatří. Zničí se tím mikroflora půdy a půda přestane být výživná, a nejen rajčatům, ale ničemu se v takové půdě dařit nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Znova se ptám: Jak může uškodit jedlý olej v záhonu?

před 1168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Vím, možná je to otázka více „na Gretu“, ale… Nemluvím skandinávsky.

před 1169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek