zjentek

Jak může uškodit jedlý olej v záhonu?

To by mě tedy vážně zajímalo. Jak může uškodit třeba 10l řekněme olivového oleje konví rozlitého v pěstěném záhonku například 2×2 m s patnácti keříky cherry rajčat, například. A aby mě někdo nenařkl pro nedostatek informací a že není možno odpovědět, čili mě křivě neobvinil z marné otázky, uvedu ještě, že rajčata byla olejem zalita jen do půdy, necákalo se po listech ani stonku a keříky ještě neplodí, jsou na to ještě příliš mladé. Další detaily pro upřesnění mě už nenapadají (třeba mě někdo na něčem přeci „nachytá“) a jsem si moc dobže vědom, že olej do kompostu nepatří a že škodí životnímu prostředí. Víc ovšem ve výše uvedených souvislostech nevím, proto se v otázce jasně ptám. Děkuji.

Ad Drap: Deset litrů kapaliny vylitý na plochu záhonu 2×2 metry smočí hlínu do hloubky tak 1 cm MAXIMÁLNĚ a takhle zničím mikroflóru nebo výživu pro rostliny v záhoně? Přece olej není herbicid, ne? Tak jak je to? Tady je velmi těžké se dozvědět cokoli, co není „všeobecně“ dáno.

Odpovědi
Midoc

Jedlý olej se do půdy nelije. Může způsobit, že rostliny zežloutnou a uschnou.
Použitý olej patří do speciálních popelnic na olej, nebo do sběrného dvora.
Může posloužit k výrobě biopaliv, bioplynu, nebo bioplastů.

Drap

Žádný olej do půdy nepatří. Zničí se tím mikroflora půdy a půda přestane být výživná, a nejen rajčatům, ale ničemu se v takové půdě dařit nebude.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Znova se ptám: Jak může uškodit jedlý olej v záhonu?

zjentek

Vím, možná je to otázka více „na Gretu“, ale… Nemluvím skandinávsky.