Michal Kole

Jak může učitel motivovat žákyni,žáka k lepším výkonům, když ho špatná známka totálně zdeptá a nemá na další domácí úkol

žádné pozitivní myšlenky – tudíž udělá jej stylem něco odevzdat, pak dostane další špatnou známku, následuje další kolo deprese a je to uzavřený kruh a pak čtverec na vysvědčení už je totální zazdění předmětu v příštím školním roce.

Odpovědi
huxa

učitel si s ní může promluvit,
může ji vyvolat a pomáhat jí, aby znova do toho dostala chuť,
udělat předmět zajímavějším (různé povídky, vtipy, vlastní zkušenosti, filmy, aktivity, …)
zažil jsem, kdy spolužačku nebavila totálně čeština a také z ní propadala, kdyby učitelka nebyla na ni hodná, asi by ji nenechala projít… naštěstí ji nechala projít a teď studuje v Praze :)

Conchus

Ale tak hrozné to nebude. Co takhle rodiče? To děcko přece není samo