Avatar uživatele
quentos

Jak může supermarket nabízet „čerstvé banány“??

To si opravdu myslí, že jsme úplní idioti, nebo se z nás ty idioty snaží udělat? Že se banány dovážejí z předaleka ví snad dnes už i malé děcko, ne…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, fcoop, redy, da ny, JJp, gecco před 3470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

14. 3. 2014 – Bananárna. V lovosické dozrávárně vyexpedovaly čtyři pracovnice za den průměrně jeden vagón banánů, které byly vypěstovány v Guineji.

Tak nějak.
Urvou to zelené a po cestě,ve skladech a pod. to „dozrává“.
Koupil jsem třeba broskve,šlo by s nimi zničit betonový bunkr.
„Musíte je nechat doma dozrát“........... pravila paní.
Tak jsem je nechal dozrát a pak vyhodil.To proto,že s nimi zacházejí při manipulaci
jako s šutrama (jsou přece tvrdé),ale pak se to projeví tak,že jsou nesežratelné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Márketing…
😉
Podobně jako dětská šunka (já raději vepřovou) a zdravé ´light – produkty´ – plné chemických dochucovadel a konzervantů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Oni to berou tak,že když je přivezli dneska, sou čerstvé.
Že sou měsíc na cestě se nepočítá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Tak teď ale slovíčkaříš :DD
Jistě by bylo lepší napsat „zralé“ banány…ale dokud nepíší „shnilé“ , nebo „nezralé“,
tak to ještě ujde. Horší je, když si je chceš zvážit, a potřebuješ na to několik kroků na displeji (už se mi stalo)- místo jednoho. Lidé jim je tam raději nechávali na památku a koupili si je jinde :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Banán88

… nekdo me volal?????

… to je stejne, jako prodavat kavu bez kofeinu :) a jak se fajne prodava :D (kava bez kofeinu jiz nemuze byti kavou, kava bez kofeinu neexistuje, muzeme u ni dlouhodobym prazenim obsah kofeinu snizit, ovsem nikdy ji o nej nepripravime)

A TOMU SE RIKA : psssst klamani spotrebitele ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Nejlépe bude při nákupech v supermarketu myšlenkově slovo „čerstvý“ na kterémkoliv výrobku prostě odfiltrovat, jakože tam není 😉 a máš pokoj v duši 😁 já třeba odfiltrovávám taky slovo „mléko,“ v supermarketu mléko není 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Konkretni situaci komentovat nemuzu, neznam. Ale diky letecke preprave neni problem, aby od utrzeni v tropech az do vyskladneni na pult neuplynuly ani dva dny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nechápu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

gecco: nemas rad sunku z deti?

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Ani dětský olejíček a pudr…
Od jisté doby ani dětskou výživu…

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

a vývar?

před 3455 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Agneta: Proč bych slovíčkařil? Význam slova „čerstvý“ je celkem jednoznačný. Ve spojení s banány v supermarketu se ovšem změní v součást oxymorónu.

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Ano, ale jinak to nejde – u banánů to tak je, i u biobanánů, jinak bys tady neměl žádné, ale fakt horší je to – jak uvádí fcoop – s broskvemi:)

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování