quentos

Jak může střídmé pití piva (krátkodobě/dlou­hodobě) ovlivnit myšlení?

Kdesi jsem četl radikální názor, že „alkohol poškozuje mysl“. Vlastní zkušenost je různá – někdy dokáže jedna dvanáctka myšlení úplně zazdít, jindy dám i dvě a mám pocit, že to mysl rozjasní. Bude to asi individuální, ale záleží obecně na dalších faktorech (pohlaví, postavení Měsíce, množství předtím snědeného jídla apod.)?

Nejlepší odpověď
bolak

To já mám opačnou zkušenost. Když jsem ještě chlastal 1. ligu, tak si pomatuju že s každým pivem jsem byl chytřejší a chytřejší a po takovým dvanáctým už jsem se cejtil skoro jako génius, rozuměl jsem všemu, věděl jsem všechno, prostě mi to pálilo. Jasně, sem tam se stalo že jsem si do toho párkrát ublinknul, ale většinou jsem i věděl předem že to přijde, takže by se dalo říct, že mi to dalo i jakousi schopnost nahlédnout do budoucnosti. Navíc jsem měl najednou nevídané jazykové schopnosti, rozuměl jsem angličtině, němčině, slovenštině… jednou mě dokonce kamarádi viděli mluvit i s kytkou, což je zdokumentováno na videu, takže to, co píšeš, se mi zdá spíš jako nějaká kachna. Žádné odborné studie a věděcky podložená fakta na to nejsou a moje zkušenost květinové arabely potvrzuje opak.

Další odpovědi
Kelt

Ano, píše se to, ale pokud by se měl člověk držet toho, co je správné, co je psané, asi by to nebylo ono. Já když mám chuť, tak si to pivo dám. Ono nám někdy něco sedne a jindy ne. Mohou v tom hrát roli uváděné faktory, ale přesnou odpověď se člověk nikdy nedozví. Kolikrát jsem v horku prošel kolem hospody nebo jsem si říkal, že půjdu na pivo, jindy tam zajdu, přestože jsem to neměl v úmyslu. Když je chuť, tak se jde.
Naše chování je ovlivněno naší náladou a ta je závislá na tom, na co myslíme a jak jsme na tom fyzicky, tedy co jíme, pijeme a jak jsme unaveni.

Kepler

V počáteční fázi opilosti – euforii, může mysl subjektivně povzbudit. Pak už to jde s kopce. Ale říká se, že víno je daleko veselejší než pivo, které pijáka udolá a přivede do tuhosti týden staré veky.

Drap

Záleží na všech těchto faktorech a ještě na mnoha dalších. Třeba na stavu duševní pohody, momentálním zdravotním stavu atd. U každého se to projevuje jinak. Otázka je, co je to střídmé pití. Někdo považuje za střídmé pití, pokud vypije každý den 8 piv. Pokud člověk nepije každý den, tak nevelká dávka alkoholu dokáže povzbudit i nabudit mysl, tedy alespoň u většiny jedinců.

Mc Merkurion

… ale to jen pár rádoby vědců vymysleli houbelec >>> alkohol je tady odjakživa, a kdyby tak škodil, jak se píše, tak lidstvo dávno vymřelo … jedna, dvě, tři dvanáctky se nepočítaj jako chlast, to je denní dávka vitamínů a energie …

Jiří Bohumil

Nárazově a střídmě mysl rozjasní. Dlouhodobě, ale rovněž střídmě, celkově asi myšlení neublíží a pro zdraví je prospěšné. Říkají to i dochtoři.:-)))
Zdroj: vlastní zkušenost !

Smackdown

Půllitr zeleného čaje, pak si dejte pivo, IQ zvýšené o 30% zaručeno, ano, záleží vše jen na konzumaci, před, během, a po.